Zostawiła Mackiewicza na nieuniknioną śmierć. Dopiero teraz wyznała najbardziej skrywany sekret dot. jego śmierci

Zostawiła Mackiewicza na nieuniknioną śmierć. Dopiero teraz wyznała najbardziej skrywany sekret dot. jego śmierci Źródło: Facebook/Tomek Mackiewicz

Tomasz Mackiewicz razem z Élisabeth Revol próbował zdobyć szczyt Nanga Parabat. Niestety, jak wiemy, wyprawa skończyła się tragicznie, a wróciła z niej tylko Francuzka. Teraz wyjawiła szczegóły śmierci Polaka.

Tomasz Mackiewicz zginął pod koniec stycznia na szczycie Nanga Parabat w 2018 roku. Gdy do mediów dotarła informacja o tym, że wraz z przyjaciółką, Élisabeth Revol, utknęli na pomoc ruszyła ekipa ratunkowa z Adame Bieleckim i Denis Urubko w składzie. Niestety, udało się uratować tylko kobietę, a Polak zamarzł w lodowej jamie. Przez cały czas dokładne okoliczności śmierci polskiego himalaisty były niejasne. Teraz w książce jego towarzyszki, wszelkie wątpliwości zostały rozwiane.

Tomasz Mackiewicz nie został uratowany. Znamy więcej szczegółów

Himalaistka w książce pt. "Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat" zdradziła szczegóły jej ostatnich chwil z Tomaszem Mackiewiczem. Okazało się, że nawet nie zdawała sobie sprawy, że o sytuacji, w jakiej się znajdowali, byogłośno w mediach na całym świecie. Jak sama przyznaje, robiła wszystko, aby go uratować, ale to nie wystarczyło.

- Niczego nie kontrolowałam. Głos Tomka, jego oczy, okropny obraz jego zamarzniętej twarzy, jego dłoni, które mróz na zawsze zacisnął w pięści, prześladowały mnie dniami i nocami. Zrobiłam wszystko, co mogłam, aby go uratować, wyrwać ze szponów strasznego losu. Ale on nie żył, a ja żyłam. I to życie było nieznośną torturą - pisze w swojej książce Revol.

Élisabeth Revol nie może się pogodzić z tym co stało się na Nanga Parabat

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Starałam się robić dobrą minę do złej gry, ale moje ciało, całe moje jestestwo były przy Tomku na Nandze [...] Nie umiałam żyć z tym, co się stało. Na Nanga Parbat los okazał się zbyt okrutny. Prawda rozdzierała mi serce. Siedziałam sama, dzikim wzrokiem patrzyłam w jeden punkt. Mój mózg nie godził się na to, że Tomka już nie ma - czytamy w jej książce.

Dzisiaj grzeje: 1. 500 plus? Niektórzy dostaną 250, 100 złotych. Zapomnieli o jednym, ważnym szczególe
2. Polsat przekazał druzgoczące wiadomości. Nie żyje uwielbiany dziennikarz i operator

Francuska himalaistka niedługo po uratowaniu była oceniania w mediach niejednoznacznie. Wiele źródeł twierdziło, że nie zrobiła wystarczająco dużo, żeby uratować przyjaciela i zostawiła go na pewną śmierć. Z kolei jej obrońcy twierdzili, że zrobiła, co mogła i pozostało jej jedynie ratowanie swojego życia. Pewne jest, że tajemnica śmierci Tomasza Mackiewicza została wraz z jego ciałem na Nanga Parbat.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 13-latek zmarł po lekcji WF-u. Nauczyciel kazał uczniom wykonywać niebezpieczne ćwiczenie
  2. Kierowco, nie wymigasz się już od kary. Automatyczny mandat dosięgnie też ciebie
  3. Wszyscy trzymali za niego kciuki. Niestety, nie żyje Daniel
  4. Mama jeszcze przeżywa żałobę po synku, a już zmaga się z kolejną tragedią. Została jej tylko nadzieja
  5. Nie mieści się w głowie, koleżanki ją przytrzymywały, a trener zmuszał do rozstawienia nóg. Nagranie trafiło do sieci

Źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News