Dwa lata temu był na ustach wszystkich Polaków. Smutne informacje dotarły do mediów, koniec

Dwa lata temu był na ustach wszystkich Polaków. Smutne informacje dotarły do mediów, koniec Źródło: facebook.com/simonemoro

Tomasz Mackiewicz zawsze mógł na niego liczyć. Niestety, media żyją smutnymi informacjami, to już koniec. Przykre wieści przekazała Jelena Łaletina.

Tomasz Mackiewicz, podobnie jak dziesiątki innych himalaistów, mogło liczyć na jego wiedzę, wsparcie i niezawodność. Dziś muszą pogodzić się z tym, że to już koniec pewnej epoki. Nie już odwrotu, to potwierdzone informacje.

Tomasz Mackiewicz był z nim bardzo blisko związany

Każdy, kto potrzebował wsparcia i dobrej rady, nigdy się na nim nie zawiódł. Dziś o Denisie Urubko media rozpisują się przygnębiająco smutno. Jelena Łaletina z portalu Russianclimb przekazała, że rosyjski himalaista z polskim obywatelstwem zdecydował się zakończyć karierę. Zrobił to kompletnie niespodziewanie, jego sympatycy ogromnie się zasmucili.

- Denis Urubko jest w Skardu. Składamy mu życzenia z okazji zakończenia kariery alpinistycznej. Decyzja zapadła. 31 lat w górach, 21 - na wyprawach. "Enough!" [Dość! - przyp. red.] - jak on sam napisał wczoraj Marii w SMS-ie. Chodzi o wiadomość wysłaną przez Urubkę do żony - napisała Jelena Łaletina na Facebooku. Zaznaczyła też, że nie może mówić o jego dalszych planach. Wiadomo, że odwiedzi niedługo zarówno Rosję, jak i Polskę. Mówi się, że zajmie się teraz tylko wspinaczką skalną, a nie wysokogórską.

Kolejny nieudany atak mógł zaważyć na karierze

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Denis Urubko jest 15. człowiekiem w historii świata, który zdobył wszystkie z 14 8-tysięczników, jeden z nich bez użycia tlenu. Na jego decyzję mógł mieć wpływ nieudany atak szczytowy z 17 lutego. Denis Urubko po raz trzeci próbował zdobyć, tym razem samodzielnie Broad Peak. Swoje posunięcia relacjonował na Facebooku: "Lawina zrzuciła mnie o 100 metrów. Odpadłem 50 metrów z zerwaną liną. Na szczęście nie wpadłem do szczeliny".

Dzisiaj grzeje: 1. Nie można upaść niżej, uwielbiany uczestnik "Chłopaków do wzięcia" trafił do więzienia. Próbował zgwałcić swoją 79-letnią babcię
2. Nie żyje wokalistka Alibabek. Długo walczyła z guzem mózgu

Himalaista jeszcze 2 lata temu był na ustach wszystkich. Wraz z Adamem Bieleckim podjął się akcji ratunkowej Elizabeth Revol, która wraz z Tomaszem Mackiewiczem atakowała szczyt Nanga Parbat. Francuzkę udało się sprowadzić do bazy. Ciało Tomasza Mackiewicza pozostało w górach - wyprawa była zbyt niebezpieczna, a Revol opisywała jego stan jako wręcz agonalny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy tętniaka mózgu. Każdy powinien je znać
  2. Mistrz świata w skokach narciarskich wraca do startów. Zobaczymy go już w Rasnovie
  3. Nie żyje wokalistka kultowego polskiego zespołu. Niedawno usłyszała straszną diagnozę, nie zdążyła zacząć leczenia
  4. Smutne, Anna Mucha już się pożegnała z Królikowskim. Zawsze będzie pamiętać spędzony z nim czas
  5. Ile koni jest na zdjęciu? Setki osób próbuje znaleźć rozwiązanie, ale prawie nikomu się nie udaje
  6. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy

Źródło: Sportowe Fakty

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News