W grobie Tomasza Mackiewicza nie ma jego ciała!

W grobie Tomasza Mackiewicza nie ma jego ciała! Źródło: Facebook/Tomek Mackiewicz

Tomasz Mackiewicz zginął w katastrofalnej wyprawie na Nanga Parabat już ponad rok temu. W trakcie akcji ratunkowej udało się uratować tylko jego partnerkę, Elizabeth Revol. Zaskakujące jest to, co stało się z ciałem polskiego himalaisty.

Tomasz Mackiewicz w 2018 roku podjął się razem z Elizabeth Revol próby wejścia na szczyt Nanga Parabat w himalajach, bez wspomagania się butlami z tlenem. Efekt wyprawy był tragiczny - w trakcie doszło do załamania pogody, a para utknęła na zboczu góry. Na pomoc ruszyli im polscy himalaiści, członkowie polskiej Narodowej Wyprawy Zimowej na K2. Uratować udało się tylko Francuzkę. Akt zgonu polaka wystawiono dzień później. Wiadomo, że grobie himalaisty złożono pustą trumnę.

Tomasz Mackiewicz został na zboczu Nanga Parabat

Namiot Tomasza Mackiewicza znaleźli czescy himalaiści, którzy jednak przyznali, że bali się odkopywać wejście do środka. Jak podali, informacje o tym, gdzie leży ciało Polaka, uzyskali od uratowanej Elizabeth Revol.

- Eli przekazała nam wszelkie wskazówki, szczegóły i opis miejsca, w którym po raz ostatni widziała Tomka. Wiedzieliśmy mniej więcej, czego mamy „szukać” po drodze” [...] Można było tam skręcić i nawet lekko odkopać pokrywę śnieżną i próbować zajrzeć do środka. [...] Emocjonalnie to był cholernie trudny moment. Przez kilka minut patrzyłem na ten namiot, nie znałem Tomka osobiście, ale tam i w tym momencie czułem, jakbym stracił najlepszego przyjaciela. - mówił wspinacz Lukas Dubsky.

Jak jednak podają znajomi Tomasza Mackiewicza - jego ciało nie jest w namiocie jak twierdza Czesi, a w szczelinie. Ciała polskiego himalaisty nigdy nie sprowadzono na dół, a jego rzeczywista lokalizacja na Nanga Parabat nie jest oficjalnie znana.

W grobie himalaisty nie ma jego ciała

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Bliscy Tomasza Mackiewicza zdecydowali się na symboliczny pogrzeb. Jako że ciała nigdy nie sprowadzono, w grobie umieszczono jedynie pustą trumnę.

- Choć będzie to pogrzeb jedynie symboliczny, pochowamy pustą trumnę. Jeszcze nie wiemy, czy będzie to na cmentarzu w Działoszynie, skąd pochodził, czy w Warszawie - opowiadała siostra himalaisty.

Ostatecznie zdecydowano się na pogrzeb na Warszawskim Żoliborzu, na którym odbyła się msza pożegnalna. Jednak rzeczywiste miejsce pochowania pustej trumny, nie jest znane. Jak stwierdziła siostra - "grób jest pod Warszawą".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta piła napój przez słomkę. Następnego dnia już nie żyła. Gdy lekarze ją zobaczyli, byli PRZERAŻENI
  2. Ewa Farna poruszyła cały internet tym zdjęciem. Fanom wyszły oczy z orbit, gdy zobaczyli jak SCHUDŁA
  3. Tragedia. Uwielbiany gwiazdor programu "Ślub od pierwszego wejrzenia" jest sparaliżowany
  4. Cała Polska podaje dalej! Niezwykle pilny apel policji ws. Dawida Żukowskiego
  5. Zwrot ws. poszukiwań Dawida Żukowskiego. "Już nigdy nie zobaczysz syna"
  6. Jest nadzieja dla Dawidka! Pokrzepiające informacje

Źródło: Viva!

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News