Koszmar Tomasza Mackiewicza dotknął kolejnego Polaka. Trwa dramatyczna akcja ratunkowa znanego alpinisty

Koszmar Tomasza Mackiewicza dotknął kolejnego Polaka. Trwa dramatyczna akcja ratunkowa znanego alpinisty Źródło: twitter/bobinetv/

Tomasz Mackiewicz to postać, która wciąż gości w sercach wielu ludzi. Jest on pierwszą osobą, która przychodzi na myśl, gdy tylko w mediach pojawiają się informacje o zaginięciu bądź śmierci kolejnego alpinisty. Właśnie okazało się, że trwa akcja ratunkowa mężczyzny, która może zakończyć się prawdziwą tragedią, jeżeli wciąż będzie napotykać na swojej drodze same utrudnienia. Sytuacja jest naprawdę poważna.

Tomasz Mackiewicz zginął w niezwykle tragiczny sposób w styczniu ubiegłego roku i co gorsza, od tego czasu, wielu alpinistów spotkał podobny los. Jak możemy się dowiedzieć, ratownicy walczą o to, by historia kolejnego mężczyzny nie zakończyła się w tak potworny sposób, jednak ich działania są niezwykle utrudnione. Akcja może potrwać kolejnych kilka a nawet kilkanaście godzin, a warto wspomnieć, że w tym przypadku liczy się każda minuta. 

Kolejny alpinista może skończyć jak Tomasz Mackiewicz 

Media podają, że w miniony czwartek w godzinach południowych, polski alpinista próbował swoich sił we Włoszech w rejonie masywu Breithorn w Alpach Pennińskich. Niespodziewanie mężczyzna spadł do jednej z wąskich szczelin, w całości pokrytej śniegiem i lodem. Informacje szybko trafiły do odpowiednich służb, które rozpoczęły akcję ratunkową. Polak najprawdopodobniej znajduje się na głębokości ponad 25 metrów i co gorsza nie udaje się ustalić, jaki jest jego stan zdrowia.

Ratownicy robią co mogą, by odnalezienie alpinisty i udzielenie mu niezbędnej pomocy odbyło się w jak najkrótszym czasie, jednak warunki, które ich otaczają, nie są ku temu ani trochę sprzyjające. Z uwagi na to, że szczelina jest niezwykle wąska, w dół może schodzić tylko jeden ratownik. Ponadto na dnie leży spora ilość śniegu i co więcej, wieje silny wiatr, który nie tylko utrudnia akcję ratunkową, ale również może stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jak możemy się dowiedzieć, akcja ratunkowa, która rozpoczęła się wczorajszym popołudniem, została zatrzymana nocą, natomiast dzisiejszego ranka została wznowiona. Wciąż jednak nie pojawiły się informacje na temat odnalezienia mężczyzny, dlatego najprawdopodobniej alpinista nadal znajduje się w dole szczeliny. Warto wspomnieć, że przy upadku z takiej wysokości oraz tak niskich temperaturach, istotna jest każda minuta, a jego życie z każdą kolejną staje się coraz bardziej zagrożone. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co studiowała Krystyna Pawłowicz? Stawiamy miliony, że nie zgadniecie! Ta informacja zwali was z nóg
  2. PRZERAŻAJĄCY wygląd Alicji Resich-Modlińskiej. Legenda TVP zniszczyła twarz operacjami plastycznymi
  3. 60-letnia żona urodziła mu dziecko. Zachował się w najgorszy możliwy sposób
  4. Kryzys w rodzinie królewskiej. Brat wygarnął Harry'emu całą prawdę
  5. Lepiej przełóżcie plany na urlop. Jasnowidz Jackowski mówi, co wydarzy się już za miesiąc, to straszne
  6. Niedawno oglądaliśmy go w "Familiadzie", teraz podano wieść, która ścina z nóg. Nie żyje znany muzyk

Źródło: Superexpress

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News