Zmasakrowali Tomasza Lisa! Nie mieli dla niego litości

Zmasakrowali Tomasza Lisa! Nie mieli dla niego litości Źródło: Fot. YouTube/Tomasz Lis.

Tomasz Lis został właśnie skrytykowany ostrzej, niż kiedykolwiek wcześniej. Dziennikarz napisał na Twitterze kontrowersyjny post, który zdecydowanie nie spodobał się gigantycznej części społeczeństwa. Jak się jednak okazuje, wcale nie zamierza za niego przeprosić. Dziennikarz został dosłownie zmasakrowany. Dla jego słów nie było litości.

Lis w krótkim tweecie zdecydował się wyrazić swą opinię na temat Andrzeja Zybertowicza. Zrobił to jednak w sposób, który zbulwersował nawet zwolenników kontrowersyjnych opinii dziennikarza.

Zadziwiający wpis

- Zybertowicz doskonale nadaje się na doradcę Dudy. Autyzm, ślepota, bezczelność, arogancja - napisał Lis. Jako że redaktor naczelny „Newsweeka” użył słowa "autyzm" niczym obelgi, spadła na niego gigantyczna fala krytyki. Dołączyli do niej politycy, tacy jak Barbara Nowacka, wyborcy oraz przedstawiciele Fundacji SYNAPSIS.

Tomasz Lis w ogniu krytyki

- Protestujemy przeciwko posługiwaniu się stereotypami w mówieniu o osobach z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD). Takie sformułowania są dla nich krzywdzące! Szczególnie jeśli wygłaszane są przez publiczne i bardzo popularne osoby, a taką osobą jest Tomasz Lis - czytamy w oświadczeniu pracowników fundacji, która zajmuje się pracą z osobami chorymi na autyzm. Co ciekawe, krytyka wcale nie skłoniła Lisa do przeprosin. Wręcz przeciwnie - odgryzł się w równie kontrowersyjny sposób. - Jak napisze ze ktoś jest głuchy na postulaty, to bedzie cios w głuchoniemych? Groteska - stwierdził zaczepnie dziennikarz. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Poseł PiS półnagi z partnerką. Zdjęcia opublikowano w sieci
  2. Arcybiskup atakuje prezydenta Poznania. Bo ten chce wprowadzić 24-godzinną pomoc ginekologiczną
  3. Żałoba w polskiej polityce. Szokujące ustalenia, to było morderstwo?
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News