Jak się okazuje poza wieloma działaczami opozycji w dzisiejszym ,,Marszu Wolności” wzięli także udział dziennikarze z nią sympatyzujący. W czasie jego trwania spotkaliśmy na nim Tomasza Lisa.

Wolność to są szaty dla całego hasła. Można by to rozpisać w formie całego akademickiego wykładu. Chodzi o to, żeby nikt Polaków nie spychał na margines – skomentował cel protestu redaktor naczelny Newsweek Polska

Zdaniem Tomasza Lisa Prawo i Sprawiedliwość łamie prawo oraz Konstytucję. Zaapelował także, by rząd zaczął respektować niezawisłość sądów, samorządów oraz wolę rodziców niezadowolonych z reformy edukacji.

Kwestia formy, w jakiej sprawowana jest ta władza – dodał do listy swoich zarzutów wobec obecnej władzy Tomasz Lis.

Dziennikarz dodał także, że jego zdaniem nie istnieją partie idealne, jednak Prawo i Sprawiedliwość jest ,,całkowicie niesmaczne”. Uznał, że prawicowe partie w Polsce nie nadają się do rządzenia.

Dla mnie partia Kukiza jest przystawką do PiSu, partia Korwin rosyjską przystawką – krytykował prawicowe partie Tomasz Lis.

Wracając do Prawa i Sprawiedliwości, dziennikarz dodał, że ,,życzy PiSowi, żeby dał nam święty spokój”. Jego zdaniem każda z opozycyjnych partii jest lepsza od tej prowadzonej przez Jarosława Kaczyńskiego.

Poniżej cały zapis z Marszu Wolności.

...

Zobacz również