Tomasz Lis  powiedział coś niespotykanego. Redaktor naczelny Newsweeka jest ostatnio w trakcie promocji własnej biografii pt. Historia Prywatna. W trakcie jednego ze spotkań z czytelnikami zapytany był przez jednego z nich o możliwość wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim. To, co stwierdził, zaskoczyło wszystkich.

Tomasz Lis jest niewątpliwie dziennikarzem, którego działalność wzbudza wielkie emocje. Przez obóz opozycyjny traktowany jest z wielką estymą i ufnością, zaś rządzący, ze wzajemnością, za nim nie przepadają. Pisarz i osobność telewizyjna jest w trakcie trasy promującej swoją książkę w całej Polsce. W trakcie spotkań opowiada o treści wydanej właśnie biografii, a także odpowiada na pytania uczestników panelu dyskusyjnego. Wśród różnorakich zapytań nie brakuje tych o Jarosława Kaczyńskiego, za którym to dziennikarz – mówiąc dyplomatycznie – nie przepada. Odpowiedzi, które daje naczelny Newsweeka mogą zastanawiać.

Tomasz Lis i Jarosław Kaczyński. Dojdzie do starcia?

Była gwiazda TVP i dziennikarz show publicystycznego Tomasz Lis Na Żywo słynie ze swojego małego uwielbienia do obecnego obozu władzy. Mężczyzna wielokrotnie komentował, a także krytykował działania PiS. Od czasu, kiedy odszedł od TVP, daleki jest od dyskusji i polemiki z członkami obozu władzy, stawia na wspieranie opozycji.

W 2018 roku mężczyzna napisał swoją pierwszą biografię. Historia Prywatna ma demaskować jego podejście do spraw prywatnych, a także opowiedzieć i ostatecznie przedstawić jego poglądy polityczne. W Toruniu został zapytany o możliwość i chęć przeprowadzenia wywiadu ze znienawidzonym przez siebie szefem PiS. Wszyscy obecni byli w szoku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Andrzej Duda został rozszyfrowany! Sekrety wyglądu prezydenta

Tomasz Lis szokuje w Toruniu

Pytanie, które padło ze strony jednego z uczestników spotkań autorskich z Lisem widocznie zaskoczyło dziennikarza.

– Niekoniecznie chciałbym, ale życzyłbym sobie, żeby taki wnikliwy wywiad przeprowadził z Kaczyńskim niezależny Prokurator – powiedział dziennikarz.

Jego słowa wzbudziły konsternację na sali. Wszyscy pamiętają przecież, że pracując w TVP Lis wielokrotnie miał okazję rozmowy z byłym premierem i szefem obecnej partii rządzącej. Sam Jarosław Kaczyński jest daleki od skomentowania postawy dziennikarza. Czy panowie się spotkają tak jak przed laty i porozmawiają? Czas pokaże.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rossmann kładzie konkurencję na łopatki! Tłumy klientów będą czekać na otwarcie
  2. Amerykańskie służby zabrały się za brytyjską rodzinę królewską! Meghan Markle na celowniku
  3. „Ratowałbyś Kaczyńskiego, gdyby zasłabł”? Odpowiedź ministra rozwścieczy niejednego
  4. Przeciwnik Wassermann ujawnia! Tak zachowywała się posłanka w trakcie kampanii
  5. Znaki zodiaku, które mają największy problem z ODCHUDZANIEM. Co powinny zrobić?

Czym jeździ Andrzej Duda? Imponujące! Auta światowych przywódców