Rozstali się w cieniu skandalu. Kinga Rusin wspiera chorego Tomasza Lisa, zdobyła się na niezwykły gest

Rozstali się w cieniu skandalu. Kinga Rusin wspiera chorego Tomasza Lisa, zdobyła się na niezwykły gest Źródło: screen/YouTube

Tomasz Lis rozstał się z Kingą Rusin w atmosferze skandalu. Teraz przeżywa kolejne, trudne chwile. Takiej reakcji byłej partnerki nikt się nie spodziewał.

Tomasz Lis należy do grona najbardziej znanych dziennikarzy w Polsce. Właściciel portalu "NaTemat" zasłynął dzięki burzliwym wywiadom, które przeprowadzał z politykami. Zawsze szybko reagował na wydarzenia w naszym kraju. Publicysta pracował dla największych gazet, stacji telewizyjnych oraz radiowych w Polsce. Jego głównym pracodawcą był Axel Springer, wydawca popularnego magazynu "Newsweek".

Dziennikarz przechodził zawirowania zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Tomasz Lis może pochwalić się nagrodami Dziennikarza Roku oraz Telekamerą, ale za kontrowersyjne podejście do pracy został również wyróżniony antynagrodą - Hiena Roku. Nie przeszkodziło mu to jednak w zrobieniu kariery, chociaż do dzisiaj nie wszyscy darzą go szacunkiem. Głośnym echem również odbiła się jego sprawa rozwodowa z Kingą Rusin.

Tomasz Lis otrzymał wsparcie od byłej żony

Był dziennikarz TVP przez dwanaście lat związany był z inną osobą publiczną. Tomasz Lis w 1994 roku wziął ślub z Kingą Rusin. Prezenterka zrobiła karierę pracując dla TVN. Szczególnie możemy kojarzyć jej twarz z takich programów jak "You Can Dance - Po prostu tańcz" oraz porannego wydania "Dzień dobry TVN". Małżeństwo rozpadło w 2006 roku w atmosferze skandalu. Tomasz Lis zostawił kobietę dla jej przyjaciółki, Hanny Smoktunowicz, która była świadkową na ich ślubie. Para nie utrzymywała kontaktu przez lata.

W ciągu ostatnich lat Tomasz Lis, chociaż wydawałoby się, że prowadzi zdrowy tryb życia, borykał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Po przebiegnięciu maratonu w Amsterdamie, dziennikarz doznał udaru. W grudniu zeszłego roku sytuacja się powtórzyła. Redaktor wylądował w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Chociaż trudno w to uwierzyć, Tomasz Lis otrzymał ogromne wsparcie od byłej żony. Gdy tylko Kinga Rusin dowiedziała się o tym, co przytrafiło się jej byłemu mężowi, postanowiła odwiedzić go w szpitalu. To jeszcze nic. Kobieta zwróciła się o pomoc do wybitnego neurochirurga, aby ten przyjrzał się dziennikarzowi.

- Tomek został przez niego zdiagnozowany i cały czas pozostaje pod jego opieką - zdradza w rozmowie z “Na żywo” znajomy Lisa i dodaje, że w przyszłości  dziennikarz chciałby zaprzyjaźnić się ponownie z byłą żoną.

Dzisiaj grzeje: 1. Michał Wiśniewski pęka z dumy. Jego córka odniosła ogromny sukces, ma tylko 12 lat

2. Wystarczy podpalić liść laurowy i zostawić go na chwilę. Efekt? Przechodzi wszelkie oczekiwania, nieziemski

Tomasz Lis i Kinga Rusin przestali być małżeństwem 14 lat temu. Okazuje się jednak, że w obliczu prawdziwych problemów, ludzie są w stanie szybko się pogodzić i wybaczyć sobie nawet największe przykrości. Dzięki pomocy byłej żony, redaktor naczelny "Newsweeka" szybko wraca do zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najczęstsze objawy kobiecych nowotworów. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Polscy kibice zaatakowani w trakcie turnieju charytatywnego dla chorej dziewczynki
  3. Nigdy wcześniej niewidziane nagranie. Odkopali trumnę Jana Pawła II, porażający widok
  4. Prawdziwy lincz na Magdzie Gessler. Zasłużyła?
  5. Wszyscy modlili się by wygrała. Niestety, nie żyje Justysia

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News