Tomasz Komenda przez zeznania Doroty P. spędził 18 lat w więzieniu. Teraz już wszyscy wiedzą, że kobieta kłamała przed laty, jednak nie wiadomo dlaczego to zrobiła. Teraz śledczy podali jaka była przyczyna jej śmierci.

Tomasz Komenda po spędzeniu 18 lat w więzieniu odzyskał wolność. Jednak nie oznacza to końca jego walki, ponieważ mężczyzna poprzysiągł, że dołoży wszelkich starań, aby osoby odpowiedzialne za jego odsiadkę stanęły przed sądem.

W jego sprawie kluczowe okazały się zeznania Doroty P., która była sąsiadką Tomasza Komendy. Kobieta obciążyła swoimi słowami niewinnego człowieka, który przez to wylądował w więzieniu. Kiedy po latach udało się udowodnić, że Dorota P. kłamała w sprawie mężczyzny, nieoczekiwanie zmarła. Teraz śledczym udało się ustalić jaka była przyczyna zgonu.

Tomasz Komenda spędził przez nią 18 lat w więzieniu. Co się stało z Dorotą P.?

Wiele osób podejrzewało, że w śmierć Doroty P. są zaangażowane osoby trzecie. Dlatego też jej sekcja zwłok była tak ważna. Na wyniki przyszło trochę poczekać, ponieważ kobieta zmarła 9 czerwca w jednym z wrocławskich szpitali.

Według ustaleń śledczych przyczyną zgonu kobiety była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa. Dodatkowo wykluczyli w ten sposób udział osób trzecich w śmierci Doroty P. Nie oznacza to jednak zamknięcia całej sprawy.

Prokuratura wciąż nie przesłuchała wszystkich świadków związanych z wydarzeniami, a słowa niektórych z nich mogą okazać się prawdziwie przełomowe. Wszystko dlatego, że nadal nie wiadomo, na czyje polecenie Dorota P. kłamała przeszło 18 lat temu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nie tylko Komenda: Największe porażki polskich sądów [ZDJĘCIA]

Nie da się ukryć, że cała sprawa związana z zatrzymaniem Tomasza jest bardzo tajemnicza i więcej jest w niej pytań niż odpowiedzi. Istnieje teraz też obawa, że osoba, która jest za to odpowiedzialna, nie zostanie postawiona przed sądem. Oczywiście wszystko okaże się w dalszej części śledztwa, jednak śmierć Doroty P. znacząco spowolniła wszelkie prace.

Mimo wszystko zarówno Tomasz Komenda, jak i jego przedstawiciele nie zamierzają się poddawać w dążeniu do prawdy, a przede wszystkim sprawiedliwości. Bez wątpienia w tej sprawie czekają nas jeszcze liczne zwroty akcji oraz nowe odkrycia, które jeszcze czekają, aby ujrzeć światło dzienne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Burza po wywiadzie Podsiadło w TVN! Prowadzący nie byli w stanie go zrozumieć
  2. Wstrząsające wyniki z Polski. Jest coraz gorzej, nikt nie potrafi tego zatrzymać
  3. Lewandowska podjęła decyzję życia! Popełniła dramatyczny błąd
  4. Znaki zodiaku najbardziej wiernych mężczyzn. Będziesz zachwycona!
  5. Mops zapłodnił husky. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy

Zostali skazani na śmierć. Nie zgadniesz, o co poprosili na koniec!