SKANDAL! Tomasz Komenda wrabiany w kolejne przestępstwo

SKANDAL! Tomasz Komenda wrabiany w kolejne przestępstwo Źródło: fot. youtube.com/GEOPOLITYKA

Sprawa, w której oskarżony i skazany był Tomasz Komenda spędza sen z powiek ludziom związanym z wymiarem sprawiedliwości. Okazuje się, że poza niesłusznym skazaniem za gwałt i morderstwo, prokuratura wrabiała go w coś jeszcze.

Tomasz Komenda, to prawdopodobnie najbardziej skrzywdzony przez wymiar sprawiedliwości Polak ostatnich lat. Niedawno sąd we Wrocławiu podjął decyzję o jego uwolnieniu. Mężczyzna spędził w więzieniu 18 lat, za coś czego nie zrobił. Przypominamy, jak wyglądała sprawa Tomasza Komendy. Mężczyzna miał 23 lata, kiedy w 2000 roku został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za brutalny gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgosi.

Tomasz Komenda wrabiany w kolejny gwałt

Najpierw nieprawdziwe zeznania jego sąsiadki Doroty P. doprowadziły do tego, że spędził w więzieniu tyle lat jako pedofil i morderca, padając ofiarą strażników i współwięźniów, a właśnie okazuje się, że prokuratura próbowała wrobić go w jeszcze jedną sprawę. Po tym, jak skazano go za gwałt i morderstwo 15-letniej Małgosi, prokuratura próbowała wrobić go także w inny gwałt z okolic. Chodzi o to, że Ww nocy z 10 na 11 sierpnia 1996 roku w Jelczu-Laskowicach doszło do gwałtu na 39-letniej Bożenie H. Jeden ze sprawców przestępstwa został wtedy zatrzymany, ale szukano drugiego. Wytypowano właśnie Komendę, o mały włos mężczyzna nie odpowiedziałby również za to. Jakby tego było mało w 2004 roku Komenda, kiedy to już siedział w więzieniu za morderstwo, sąd skazał go na 4 lata pozbawienia wolności za gwałt. Prokurator Renata Procyk-Jonczyk, która oskarżała Komendę w apelacji, nazwała go "seryjnym mordercą". Po pięciu miesiącach sąd jednak uchylił ten wyrok. Co więcej, właśnie ruszyła kontrola w sądzie, który miał zapewnić obserwację psychiatryczną niesłusznie skazanemu, o którą wystąpili lekarze. Wygląda jednak na to, że to zalecenie zostało zignorowane. Wygląda na to, że Tomasz Komenda z wymiarem sprawiedliwości przeszedł wszystkie najgorsze scenariusze.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ksiądz oszalał! Powiesił na krzyżu wieszaki i… NIE UWIERZYSZ
  2. Koszmar. W razie wojny z Rosją NATO bezbronne jak dziecko
  3. Jasna deklaracja Biedronia ws. wyborów. „Nie będę się wahał”
Źródło: natemat.pl  
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News