Tomasz Komenda UJAWNIA! Teraz zrobi tylko jedno

Tomasz Komenda UJAWNIA! Teraz zrobi tylko jedno

Niesłusznie skazany na 25 lat więzienia Tomasz Komenda na wolność wyszedł po 18 latach za kratami. Pomimo upływu ponad 20 lat od zbrodni, o którą został oskarżony, a następnie skazany nie udało się odnaleźć jej prawdziwych sprawców. Teraz skrzywdzony przez wymiar sprawiedliwości mężczyzna opowiedział o swoich planach na przyszłość.

Wyrok, który usłyszał Tomasz Komenda, był wynikiem serii błędów popełnionych najpierw przez mundurowych, a następnie przez prokuraturę i sądy. Odwołania, które składano nie dawały żadnego efektu, gdyż nawet sprawujący "sprawiedliwość" nie mieli woli, aby pochylić się nad pełną niedopatrzeń sprawą. Jak donosi Onet, szansa na wcześniejsze uwolnienie Komendy pojawiła się już niemal dekadę temu. W 2010 roku zastrzeżenia wobec tego, jak potoczyła się kontrowersyjna sprawa, składał prokurator Bartosz Biernat. Miał on jednak usłyszeć od swoich przełożonych, że wznowienie śledztwa byłoby nie na rękę tak wielu osobom, że spowodowałoby to istnie trzęsienie ziemi w sądownictwie. Biernat otrzymał nawet zakaz podejmowania sprawy i rozmawiania o niej.

Tomasz Komenda ma jedno marzenie

W czasie pobytu w celi skazany za mord i gwałt na Małgosi Kwiatkowskiej intensywnie modlił się o uwolnienie. Prośby składał do świętego Jana Pawła II. Komenda złożył nawet papieżowi przysięgę, której zamierza teraz dotrzymać. Niesłusznie skazany doczekał się w końcu wyjścia na wolność. - Miałem obrazek Ojca Świętego w celi. Obiecałem mu, że jeśli wyjdę na wolność, to pojadę do Rzymu, by odwiedzić jego grób - ujawnił. Podróż do Watykanu będzie możliwa także dzięki interwencji premiera Mateusza Morawieckiego, który osobiście przyznał Komendzie rentę w wysokości 4 tys. złotych brutto. Oprócz tego wraz z dawnym ministrem sprawiedliwości, Zbigniewem Ćwiąkalskim domagał się będzie ogromnego odszkodowania. Żadne pieniądze nie oddadzą mu jednak straconej młodości.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ksiądz oszalał! Powiesił na krzyżu wieszaki i… NIE UWIERZYSZ
  2. Koszmar. W razie wojny z Rosją NATO bezbronne jak dziecko
  3. Jasna deklaracja Biedronia ws. wyborów. „Nie będę się wahał”
źródło: se.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News