Nie mieści się w głowie! Sąd znowu dotkliwie skrzywdził Komendę

Nie mieści się w głowie! Sąd znowu dotkliwie skrzywdził Komendę

Tomasz Komenda znowu przeżywa ciężkie chwile. Sąd ponownie skrzywdził tego biednego chłopaka. Sprawa niesłusznego skazania mężczyzny wstrząsnęła całą Polska. Teraz pojawił się wątek, który zaszokował wielu.

Tomasz Komenda w więzieniu przeżył prawdziwą gehennę. Część kulis zdradził prawnik mężczyzny. Chociaż i tak każdy wie, choćby z filmów, jak w zakładach zamkniętych traktowani są gwałciciele. Choć po wielu latach Tomasz okazał się być niewinnym człowiekiem, to przez 18 lat cierpiał. Był katowany. Miało dochodzić nawet do tego, że bał się sięgnąć po kubek, bez zgody współwięźniów. Teraz okazuje się, że prawdopodobnie prawdziwy winny. Na co wskazują zgromadzone ostatnio przez śledczych dowody - Norbert B., uniknie kary z szokującej przyczyny.

Tomasz Komenda. Sąd znowu w akcji

Mężczyzna został zatrzymany kilkanaście dni temu i oskarżony o brutalny gwałt oraz zabójstwo. Jest on podejrzany o popełnienie zbrodni, w związku z którą niewinny Tomasz Komenda odsiedział 18 lat. Przecieki z sądu są zdumiewające. Wynika z nich, że śledczy zgromadzili dowody, iż Norbert B. dokonał gwałtu na 15-latce. Okazuje się jednak, że według nich nie świadczy to jednak dobitnie o tym, że mężczyzna zabił dziewczynę. W związku z czym po upływie 21 lat kara za gwałt już się przedawniła. Norbert B. mógłby zostać skazany tylko za zabójstwo. Jednak odnaleziony na ciele dziewczyny kod genetyczny mężczyzny, w tym z nasienia. Świadczy jedynie o gwałcie. Dlatego jeśli Norbet B. przyjmie w sądzie strategię. Zgodnie z którą będzie mówił że dopuścił się gwałtu, ale nie zabił, prawdopodobnie uniknie kary. To, że dziewczyna pozostawiona na siarczystym mrozie wykrwawiła się i zamarzła może wymiarowi sprawiedliwości nie wystarczyć. - Akta zawierają takie dowody, które uprawdopodabniają w stopniu znacznym popełnienie przez Norberta B. zarzucanego mu przestępstwa. Przynajmniej co do przestępstwa zgwałcenia małoletniej – wyjaśniła sędzia Agata RegulskaDALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Wypowiedź ta sugeruje, że może brakować dowodów, umożliwiających skazanie Norbeta B. Trzeba mu bowiem udowodnić, że zabił. W związku z powyższym prokuratura zdecydowała się złożyć zażalenie na takie postanowienie. - Oczywiście nie żalimy się na samą decyzję o zastosowaniu aresztu – tłumaczy prokuratura Ewa Bialik. - Chodzi o jej uzasadnienie. Jest wewnętrznie sprzeczne - mówi Bialik. Tomasz Komenda takie postępowanie wymiaru sprawiedliwości może odebrać jako kolejny cios. Był niewinny, a przeżył 18 lat koszmaru w więzieniu. Tymczasem prawdziwy gwałciciel uniknie więzienia. Bo jego czyn się przedawni.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Co na to Magda Gessler? Jej córka pokazała się milionom widzów bez majtek
  2. Średnia pensja krajowa to mit. Szokujące wyniki raportu
  3. Polacy nawet nie wiedzą, że są krok od mistrzostwa. Nasza drużyna idzie po złoto
Następny artykuł