Mocna decyzja ws. Tomasza Komendy. Jego prawnik walczy

Mocna decyzja ws. Tomasza Komendy. Jego prawnik walczy

Tomasz Komenda został niesłusznie skazany na 25 lat pozbawienia wolności. Ostatecznie wypuszczono go jednak z więzienia po 18 latach, a mężczyzna zamierza w sądzie walczyć o sprawiedliwe zadośćuczynienie. Co ciekawe, obrona byłego więźnia podjęła właśnie całkowicie nową decyzję w tej sprawie.

Komenda trafił do więzienia, gdy miał 23 lata. Został oskarżony o gwałt i morderstwo, chociaż nigdy ich nie popełnił.

Słodko-gorzki finał batalii o wolność. Porażająca decyzja prawnika

Ostatecznie po 18 latach został jednak wypuszczony na wolność. Po ponownym przeanalizowaniu materiału dowodowego okazało się bowiem, że Komenda naprawdę nie jest winny czynów, które mu zarzucano. Obecnie były więzień oraz jego prawnik chcą więc ubiegać się w sądzie o wysokie zadośćuczynienie. Chociaż początkowo mówiono o 10 mln zł, kwota ta właśnie znacząco wzrosła. Tomasz Komenda oraz Zbigniew Ćwiąkalski chcą uzyskać łącznie 18 mln zł.

Tomasz Komenda walczy o sprawiedliwość

- Ostatnio w USA wyszło na wolność trzech mężczyzn, którzy spędzili w zakładzie karnym po trzy lata. Każdy dostał po milionie dolarów za rok. Mieliśmy sprawę niesłusznie skazanego na 12 lat, który dostał 3 miliony złotych, ale on był uważany za płatnego mordercę i członka zorganizowanej grupy przestępczej. Żył w więzieniu jak król, o czym sam mówił. Nie można go porównywać ze sprawą Tomasza - tłumaczył prawnik Komendy. - Tomek jedzie teraz do Rzymu pomodlić się na grobie Jana Pawła II. Czyniono starania, by mógł trafić na audiencję do ojca świętego Franciszka. Potem przyjedzie do mnie i opowie o gehennie w więzieniu. Jeśli pojawią się zarzuty, nasza pozycja będzie silniejsza - dodał także Ćwiąkalski. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.



ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nie odpuszczają! TVN na celowniku PiS, wszystko odbędzie się po cichu
  2. PiS wypatroszy własnego ministra. Wszystko przez Tuska
  3. Najbliższa współpracownica Agaty Dudy ujawnia. Nieznane sekrety pierwszej damy
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News