Rusza pomoc dla Tomasza Komendy. Musi sam opłacić psychologa

Rusza pomoc dla Tomasza Komendy. Musi sam opłacić psychologa Źródło: Screenshot z youtube.com/SuperwizjerTVN

Tomasz Komenda to jeden z najbardziej poszkodowanych obywateli w ostatnich latach. Usłyszał wyrok 25 lat pozbawienia wolności, z czego odsiedział aż 18. Po latach okazało się, że jest niewinny. Ta informacja wstrząsnęła całym krajem. Teraz państwo chce zapewnić mu wszystko, co niezbędne, aby mógł on poradzić sobie z traumą, którą przeszedł i mógł powrócić do normalnego życia. Chcą wynagrodzić mu fatalną pomyłkę.

Tomasz Komenda to postać, o której jest w mediach bardzo głośno. Wszystko z powodu dramatycznego wyroku, który zna cała Polska. Okazało się, że sprawa, za którą został skazany przed laty, nie jest jego winą. Nowe dowody wyraźnie wskazały innego sprawcę gwałtu i morderstwa 15-letniej Małgosi.

Kiedy ostatecznie uniewinniono go, jego bliscy przeżyli ogromne wzruszenie. Latami wyczekiwali słów, które wypowiedział wówczas sędzia.

 - Uniewinniam Tomasza Komendę od dokonania przypisanego mu przestępstwa - usłyszał od Sądu Najwyższego.

Było to przełomowe wydarzenie, na które czekał od dawna. 

To dopiero początek problemów. Tomasz Komenda próbuje odzyskać utracone zdrowie

To jednak nie koniec problemów. Przez 18 lat Tomasz Komenda przeżył liczne załamania nerwowe, które spowodowane były ogromnym stresem, a także lękiem, jakiego nieustannie doświadczał. Ciążące na nim zarzuty są w środowisku więźniów traktowane bardzo surowo. Musiał więc on nieustannie dbać o to, aby nie stała mu się krzywda.

W tym momencie Tomasz Komenda korzysta z prywatnego psychologa, z którym pracuje nad odzyskaniem zdrowia psychicznego. Wszystko wskazuje na to, że pomoc uzyska także od Ministerstwa Zdrowia, o czym poinformowała Wirtualna Polska.

 - Minister Zdrowia Łukasz Szumowski polecił dyrektorowi Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego zajęcie się sprawą i pomoc we wskazaniu miejsca, gdzie Tomasz może uzyskać pilną i niezbędna pomoc medyczną. Według informacji przekazanych przez DOW NFZ, gotowość objęcia pomocą zgłosił Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu - powiedziała dla Wirtualnej Polski Sylwia Wądrzyk, która jest Dyrektorem Biura Komunikacji Ministerstwa Zdrowia.

Tomasz Komenda przeżywa prawdziwy dramat

Media informowały o bardzo złym stanie psychicznym, który aktualnie towarzyszy byłemu, niewinnie skazanemu więźniowi. Kara, którą odbył, bardzo mocno odcisnęła się na jego psychice. Tak długa odsiadka, połączona przede wszystkim z tęsknotą za bliskimi, których widywał jedynie na widzeniach, spowodowała, że przeżywa on obecnie prawdziwy dramat.

 - Jego stan psychiczny jest gorszy niż bezpośrednio po opuszczeniu więzienia. Ma takie dołki, że odłożyliśmy na razie także czynności związane z przygotowaniem wniosku o zadośćuczynienie. Tyle lat za kratami robi swoje – udzielił informacji dla "Wirtualnej Polski" mec. Zbigniew Ćwiąkalski (pełnomocnik Tomasza Komendy).

Były więzień dostanie więc pomoc od państwa, jednak na ten moment musi sam opłacać wizyty u prywatnego psychologa.

Źródło: Wirtualna Polska / TVN24

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu