Tomasz Komenda nazywany jest od jakiegoś czasu jedną z największych ofiar błędów polskiego wymiaru sprawiedliwości. Mężczyzna został oficjalnie uniewinniony, jednak obecnie czeka go zażarta walka o odszkodowanie. Prawnik reprezentujący byłego więźnia ujawnił już, o jaką kwotę będzie się ubiegał.

Komenda został skazany na 25 lat pozbawienia wolności za gwałt i zabójstwo. Ostatecznie spędził za kratami 18 lat, które trwale odbiły się na jego psychice.

Tomasz Komenda: tragedia niesłusznie skazanego

Nikogo nie dziwi więc fakt, iż mężczyzna zamierza ubiegać się o przyznanie milionowego odszkodowania. Głos w tej prawie zajął właśnie jego prawnik.

– Będziemy żądać dużej kwoty. Mogę w tej chwili powiedzieć, na pewno chcę, żeby było to ponad 10 mln zł – wyznał mec. Zbigniew Ćwiąkalski.

Prawnik o sprawie Komendy

– Szczegółami będziemy się dopiero zajmowali. Właściwy jest tutaj Sąd Okręgowy we Wrocławiu. Od dzisiejszego dnia mamy rok na złożenie takiego wniosku. Wniosek musi uwzględniać zarówno kwestie związane z odszkodowaniem, czyli z tym co się wiąże z rzeczywistą utratą wynagrodzenia w tym okresie; zadośćuczynienie za krzywdy moralne też musi być osobno potraktowane – dodał prawnik reprezentujący Komendę.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agata Duda zrujnuje karierę prezydenta? Ujawniono plan pierwszej damy
  2. PiS nie będzie mógł dłużej sam rządzić! Musi znaleźć koalicjanta albo straci władzę
  3. Po latach wyciekło! Wreszcie wiemy DOKŁADNIE, ile Rydzyk dostał od PiS

Czy Tomasz Komenda powinien otrzymać wysokie odszkodowanie?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Nie tylko Komenda: Największe porażki polskich sądów [ZDJĘCIA]


Największe awantury w polskim Sejmie [ZDJĘCIA]