Za niewinność siedział dłużej niż Tomasz Komenda. 19-lat niewyobrażalnego koszmaru

Za niewinność siedział dłużej niż Tomasz Komenda. 19-lat niewyobrażalnego koszmaru Źródło: youtube.com/Superwizjer TVN

Tomasz Komenda po niemal dwóch dekadach beznadziejnej batalii z wymiarem sprawiedliwości w końcu wyszedł na wolność. Jego historia wstrząsnęła całą Polską. Teraz kolejna osoba, która spędziła jeszcze więcej czasu za kratkami, okazuje się być niewinna.

Tomasz Komenda przeżył koszmar, którego nikt nie jest w stanie sobie wyobrazić. Wiele osób zdumiewa, że po tak wielu latach w całkowicie beznadziejnej sytuacji nie odebrał on sobie życia, co na jego miejscu z pewnością niejeden by zrobił. Na szczęście, pomimo kilkukrotnych prób samobójczych, Tomasz Komenda żyje i w końcu, gdy sytuacja wydawała się już nie do odwrócenia, a on pogodził się ze swoim losem, doczekał się sprawiedliwości. Jak się okazuje nie on jeden został w tak okrutny sposób skrzywdzony przez polskie sądy.

Arkadiusz Kraska usłyszał pod koniec ubiegłego wieku najgorszy z możliwych wyroków - dożywocie. Wydawało się do co najmniej kuriozalne z racji tego, że nikt nie mógł przedstawić jednoznacznych dowodów jego winy, a skazano go na podstawie zeznań anonimowych świadków. Jak się ostatnio okazało, był niewinny i możliwe że już wkrótce wyjdzie na wolność.

Arkadiusz Kraska wyjdzie po dziewiętnastu latach z więzienia

Mężczyzna został skazany w związku ze strzelaniną, do której doszło w Szczecinie w 1999 roku. W tym zdarzeniu były wątki mafijne, a strzelaninę określano nawet mianem egzekucji. Nikt nie potrafi zrozumieć, dlaczego to właśnie Arkadiusz Kraska został okrzykniętym głównym podejrzanym. Świadkowie bowiem zeznali, że w momencie zdarzenia oglądał on mecz z narzeczoną i kolegą.

Gdy znalazł się za kratkami, próbował wyjaśnić tę pomyłkę. Pisał listy, próbował nagłośnić to w mediach, jednak wkrótce zaczął dostawać grypsy, że jeśli nie przestanie, zginie jego rodzina. Oznaczało to, że cała sprawa jest dużo bardziej skomplikowana niż myślał. Wiele osób wskazuje, że musiał zostać kozłem ofiarnym, a jego oprawcy mieli kontakty w wymiarze sprawiedliwości. Teraz jednak, gdy po latach, w wyniku zainteresowania sprawą przez dziennikarkę oraz prokurator, Arkadiusz Kraska jest na najlepszej drodze by wyjść na wolność. Spędził w więzieniu dziewiętnaście lat. Dłużej niż nawet Tomasz Komenda.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tomasz Komenda to nie odosobniony przypadek?

Wiele wskazuje na to, że takich przypadków jest więcej. Trudno sobie wyobrazić jak wielki dramat muszą przeżywać osoby, które pół życia spędziły w więzieniu za niewinność. Miejmy nadzieję, ze sprawa Tomasza Komendy i Arkadiusza Kraski będzie kamieniem, który poruszy lawinę, a prawdziwi winni zostaną ukarani.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Córka gwiazdy „M jak Miłość” zmarła na raka szyjki macicy. Miała przed sobą całe życie
  2. Maturzyści brutalnie zamordowali 22-latkę. Po wszystkim poszli na pizzę
  3. Sensacja w TVN! Faworyt wyrzucony z "Agent Gwiazdy"
  4. Kolejne dramatyczne szczegóły spod Nanga Parbat. Śmierć i krzyk z bólu
  5. Dominika Tajner podjęła kontrowersyjną decyzję. Spełniły się najczarniejsze wizje Michała
  6. Aktor "M jak Miłość" bezczelnie oszukany. Teraz ma osobistą prośbę

źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News