Historia niewinnego człowieka, skrzywdzonego prez wymiar sprawiedliwości wstrząsnęła całą Polską. Mężczyzna został skazany na 25 lat więzienia. Tomasz Komenda po 18 latach został uniewinniony. To, co powiedział podczas konferencji prasowej, zdecydowanie wstrząsnęło opinią publiczną.

Tomasz komenda dzisiaj nareszcie został uniewinniony. W końcu jego koszmar dobiegł końca. Teraz może wrócić do normalnego życia, aby nadrobić czas stracony w więzieniu, gdzie trafił za niewinność. Za kratkami spędził 18 lat. Skazano go za gwałt i morderstwo na 15-letniej dziewczynie. Podczas konferencji prasowej wyznał coś, co wprawiło wszystkich w osłupienie.

Tomasz Komenda nie jest jedyny?

Według tego, co mówił Komenda w jednym z więzień spotkał innego mężczyznę, który tak samo jak on jest skazany pomimo swojej niewinności. Ma on być już za kratkami od 12 lat. Został skazany na taki sam wymiar kary co Tomasz Komenda, czyli 25 lat. Mężczyzna odbywa swój wyrok w więzieniu w Strzelinie.

– W Strzelinie siedzi osoba już 12 lat. Jest też skazana na lat 25. Jest osobą niewinną, bo ja jestem w stanie wyczuć na chwilę obecną, czy ktoś jest winny – powiedział Komenda, co wywołało konsternację słuchaczy. Słowa są o tyle wstrząsające, że tak naprawdę nie wiadomo, ile jeszcze osób zostało skrzywdzonych przez wymiar sprawiedliwości, tak samo jak Tomek. Nawet wielomilionowe odszkodowania nie są w stanie wynagrodzić zmarnowanego życia i traumy, jaką spowodował pobyt w więzieniu.

Według tego co mówi Komenda, dużo ze sobą rozmawiali. Właśnie podczas tych rozmów Tomasz miał poznać co tak naprawdę, spotkało jego towarzysza niedoli. Nie podał jednak, jak mężczyzna się nazywa. Mówił również, że jego znajomy zwracał się już o pomoc do różnych instytucji, niestety bezskutecznie. Nie podał także, za co został skazany. Znamy jedynie miejsce, gdzie mężczyzna odbywa swój wyrok.

Przypadek Tomasza Komendy pokazuje, że w Polskich więzieniach może znajdować się wiele osób skazanych pomimo tego, że są niewinni. Niestety podchodzenie teraz do każdej sprawy, aby sprawdzić słuszność wyroku jest nierealne. Miejmy nadzieję, że Tomasz Komenda zdradzi, o kim dokładnie mówi. Jeżeli ta osoba jest niewinna, to zdecydowanie powinno się jej pomóc.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Będzie powódź w Polsce?! Prognozy są zastraszające
  2. Była żona polskiego premiera chce go wsadzić do więzienia!
  3. Bohaterka Powstania Warszawskiego o PiS: „Niemcy się w ten sposób przed nami odgradzali”

 

Nie tylko Komenda: Największe porażki polskich sądów [ZDJĘCIA]


Tam śmierć to codzienność! 10 najcięższych więzień świata [ZDJĘCIA]

źródło: radiozet.pl