Przełom ws. Tomasza Komendy! Doszło do zatrzymania

Przełom ws. Tomasza Komendy! Doszło do zatrzymania

Tomasz Komenda jest jedną z ofiar wymiaru sprawiedliwości, a jego historię znają już miliony Polaków. Mężczyzna spędził 18 lat swojego życia w więzieniu, za zbrodnię której się nigdy nie dopuścił. Teraz trwają poszukiwania prawdziwego przestępcy.

Tomasz Komenda od przeszło pół roku jest już wolnym człowiekiem. To nie jest jednak koniec tragicznej sprawy sprzed lat, bowiem wypuszczenie na wolność mężczyzny jest równoznaczne z tym, że prawdziwy sprawca przez 18 lat nie zaznał konsekwencji swojego czynu. Trwają próby naprawienia tego błędu.

Tomasz Komenda niewinny. Zatrzymali innego podejrzanego

Wydział Zamiejscowej Prokuratury Krajowej we Wrocławiu wydał polecenie zatrzymania drugiego podejrzanego o zamordowanie 15-letniej Małgosi. Informację na ten temat podał portal tvp.info. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty, jakoby wraz z Ireneuszem M. miał brutalnie zgwałcić i zabić dziewczynkę. W siedzibie Prokuratury Krajowej w Warszawie, o godzinie 11:00, odbędzie się w tej sprawie konferencja prasowa ministra sprawiedliwości oraz prokuratora generalnego, Zbigniewa Ziobry. Prokuratura wznowiła śledztwo w sprawie morderstwa w Miłoszycach na prośbę rodziców zamordowanej dziewczynki. Śledztwo zostało wznowione w zeszłym roku, a prokuratura poinformowała, że w sprawie zatrzymano Ireneusza M. Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa jakim jest gwałt ze szczególnym okrucieństwem oraz zabójstwo 15 letniej Małgosi.  Ireneusz M. cały czas przebywa w areszcie.

Sprawiedliwości musi stać się zadość

Tomasz Komenda nie zamyka jeszcze rozdziału jakim jest sprawa z przeszłości. Teraz, jako wolny już człowiek, żąda sprawiedliwości. Śledczy z prokuratury okręgowej z Łodzi twierdzą, że zamknięcie mężczyzny nie było dziełem przypadku, a  celowym działaniem wielu osób. - Wyłączając materiały, następnie wszczynając postępowanie, postawiona została teza, że te działania miały charakter umyślny, celowy. A więc chodziło o ukrywanie dowodów niewinności i fabrykowanie dowodów winy. W swoich działaniach robimy wszystko, aby te założenia zweryfikować. Mamy wytypowane osoby, których odpowiedzialność karną rozważamy w pierwszym rzędzie. Nie mogę jednak w tym zakresie informacji przekazać, kierując się przede wszystkim dobrem prowadzonego śledztwa - powiedział Krzysztof Kopania z prokuratury okręgowej w Łodzi.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Połowa życia zmarnowana

Tomasz Komenda przez niesłuszny wyrok stracił prawie połowę swojego życia. Nie założył swojej rodziny ani nie rozwinął się zawodowo. Nie chce zemsty, a sprawiedliwości. Zapytany, czy chce się zmierzyć z miejscem przez które odsiadywał wyrok, stanowczo zaprzecza: - Nie chcę tam być. Jeszcze nie teraz. To jest za świeże dla mnie wszystko jeszcze. Bo ta młoda dziewczyna zginęła. Brutalnie zgwałcona. Masakra - powiedział w rozmowie z "Superwizjerem". Czy możliwym jest to, aby po 18 latach odnaleźć dowody i ukarać prawdziwych sprawców? Historia zna już takie przypadki, trzeba mieć wiarę, że ten też uda się rozwiązać. Póki co prokuratura pracuje nad sprawą. O sprawie z pewnością usłyszymy jeszcze nie raz.
AKTUALIZACJA: Na konferencji prasowej głos zabrał minister Zbigniew Ziobro. Podkreślił on, że zdaje sobie sprawę z ogromnej krzywdy, jaka została wyrządzona Tomaszowi Komendzie. Potwierdził informację o tym, że zatrzymana została kolejna podejrzana osoba. - Dzięki zaangażowaniu i benedyktyńskiej pracy tych ludzi, można było wydać polecenie zatrzymania podejrzanego - powiedział i pochwalił ludzi pracujących nad sprawą. Minister zdradza o kogo chodzi i wyjawia, że mężczyzna usłyszał już zarzuty. - Dzięki determinacji i postępowi nauki (badaniom DNA) udało się wyłonić podejrzanego Norberta D - powiedział. Minister pokreślił także, że skutki niesprawiedliwego wyroku są nieodwracalne. Mimo to liczy, że cała sprawa zostanie w końcu rozwiązana i że wymiar sprawiedliwości dosięgnie odpowiednie osoby. - Krzywd panu Tomaszowi Komendzie nikt nie wynagrodzi. (...) Śledztwo trwa. Poszukujemy jeszcze jednej osoby - powiedział Zbigniew Ziobro. W sprawie ważne jest również, aby nie zapomnieć o tym kto zawinił. - Staram się pamiętać o tych, którzy dopuścili się zaniedbań. O nieudolnych działaniach prokuratorów i policji. Dlatego też zleciłem śledztwo, które ma wykryć nieprawidłowości - podkreślił minister.  1. Komornik u wielkiej gwiazdy TVN. „Pół MILIONA długu”
  2. Marta Kaczyńska znowu traci kontakt z rzeczywistością. Andrzej Duda odpowie?
  3. Córka Wiśniewskiego podbija internet. To najpiękniejsze dziecko w Polsce?
Następny artykuł