Powstanie film o Tomku Komendzie. Zagra go aktor TVP, wcześniej dokonał coming outu

Powstanie film o Tomku Komendzie. Zagra go aktor TVP, wcześniej dokonał coming outu Źródło: .

Tomasz Komenda i jego traumatyczna historia doczeka się ekranizacji. Wiadomo już, kto wcieli się w postać pokrzywdzonego przez państwo mężczyzny. Wiele osób zwraca uwagę na fakt, że aktor dokonał niedawno coming outu.

Tomasz Komenda został niesłusznie skazany za gwałt i zabójstwo 15-letniej dziewczynki. W konsekwencji otrzymał karę 25 lat pozbawienia wolności. Odsiedział w więzieniu aż 18 lat, mimo że tak naprawdę był niewinny. TVN postanowił, że jego historia doczeka się swojej ekranizacji już w następnym roku. 

Tomasz Komenda doczekał się książki, teraz czas na film

Film będzie nosił tytuł "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Historia w nim opowiedziana będzie się opierała na prawdziwych wydarzeniach, jakie miały miejsce w życiu mężczyzny. Sam tytuł nazwę zawdzięcza książce Grzegorza Głuszaka, wydanej 11 września 2018 nakładem wydawnictwa Znak Literanova. Książka opisuje poruszające wydarzenia, którymi podzielił się Tomasz Komenda, po wyjściu z więzienia.

Trudno sobie wyobrazić, co czuł mężczyzna podczas odsiadywania niesprawiedliwego wyroku. Teraz Polacy będą mieli możliwość bliżej zapoznać się ze sprawą. Powaga tej sytuacji wymusza, by film zrealizować jako ponury dramat sensacyjnym. Film ma na celu szczegółowo pokazać wydarzenia, którymi żył cały kraj. Jego premiera planowana jest na przyszły rok.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W postać Tomasz Komendy ma wcielić się jeden z aktorów popularnego serialu, emitowanego w TVP. Główną rolę w filmie zagra Piotr Trojan, aktor znany przede wszystkim z "M jak miłość". Ostatnio zaszokował on opinię publiczną wyznaniem na temat swojej orientacji seksualnej. W filmie będziemy mogli również zobaczyć, takie sławy jak: Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka i Dariusz Chojnacki.

Dzisiaj grzeje: 1. Była legendą polskiej muzyki, zmarła samotnie na ulicy. Nikt nawet się nie zatrzymał

2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

Tomasz Komenda wie, że film pokaże prawdę

- Wiem, że nie zrobią niczego przeciwko mnie i że w filmie pokażą całą prawdę – od pierwszej do ostatniej minuty. Zero fałszu. Chcę, aby ludzie zobaczyli, co tak naprawdę się ze mną działo. Ku przestrodze. Bo ta historia mogła przydarzyć się każdemu, a że padło akurat na mnie, to cóż… Żyję dalej, z podniesioną głową. Jestem wolny. Czuję, jakbym urodził się po raz drugi - skomentował ten pomysł Tomasz Komenda.

- Lektura scenariusza wywołała we mnie ogromną złość i bezradność. Dlaczego nikt nic wtedy nie zrobił? Dlaczego w ogóle to wszystko się wydarzyło? Z kolei finał to wielkie wzruszenie, niezmienne przy każdej kolejnej wersji tekstu. Jestem przekonany, że widzowie podzielą te emocje - dodał odtwórca głównej roli, Piotr Trojan.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Na umowie masz minimalną pensję, a resztę pieniędzy dostajesz pod stołem? Będziesz mieć poważne problemy
  2. Żona Strasburgera przerywa milczenie po porodzie. Ujawnia prawdę o ojcostwie 72-letniego męża
  3. Śpisz z mokrymi włosami? Natychmiast przestań, nawet nie zdajesz sobie sprawy, jakie to niebezpieczne
  4. Taką kolację polski szpital zaserwował kobiecie po dwóch udarach. Rozpacz
  5. Już nie tylko wysokie mandaty. Drogówka zabierze ci nawet samochód

źródło: se

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News