Tomasz Komenda, co zrobiła sąsiadka
youtube.com Superwizjer TVN
Weronika Wasiak - 28 Września 2020

Mało kto wiedział, co zrobiła sąsiadka Tomasza Komendy. Porażające

Tomasz Komenda od dwóch lat może cieszyć się życiem na wolności. Od momentu, gdy opuścił więzienie, pojawia się coraz więcej informacji w jego sprawie. Doniesienia o tym, co zrobiła jego sąsiadka, są porażające.

Niesłusznie oskarżony Tomasz Komenda spędził 18 lat w więzieniu za rzekomy gwałt i brutalne morderstwo na 15-letniej Małgosi z Miłoszyc. Do zbrodni doszło w noc sylwestrową z 1996 na 1997. Choć nowy rok Tomasz powitał w rodzinnym domu, najpierw został zatrzymany, a później zmuszony do przyznania się, jakoby tragicznego wieczora był w niewielkiej miejscowości pod Wrocławiem. W 2000 roku Komenda został uznany za winnego i usłyszał wyrok 15 lat pozbawienia wolności. W 2004 roku sprawa przybrała jeszcze dramatyczniejszy obrót - Sąd Apelacyjny we Wrocławiu zmienił wyrok na 25 lat więzienia. Po 18 latach prawda ujrzała światło dziennie, a Tomasz mógł wrócić do rodziny. Niewielu wie, że jego horror nigdy by się nie rozpoczął, gdyby nie sąsiadka.

Aktorka nie żyjeTragiczne informacje, nie żyje uwielbiana aktorka. Ciało 40-latki znalazł jej mążCzytaj dalej

To przez nią Tomasz Komenda stracił najlepsze lata życia. Porażające informacje o sąsiadce

We wrześniu na ekranach kin pojawił się film obrazujący całą historię Komendy. "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" to trwająca zaledwie 2 godziny produkcja, w której przedstawionych zostało 18 lat prawdziwego horroru. W filmie pojawił się wątek sąsiadki Komendów, Doroty P., bez której nie rozpocząłby się cały dramat. Kobieta regularnie "podrzucała" mamie Tomasza swojego synka, by móc w tym czasie urządzać sobie imprezy i sprowadzać do domu kochanków. Gdy Teresa Klemańska postawiła sprawę jasno i dała sąsiadce do zrozumienia, że nie ma zamiaru więcej opiekować się jej dzieckiem, doszło między nimi do poważnej kłótni.

- Powiedziała mi wtedy, że jeszcze ją popamiętam i że będę przez nią płakała. Gdy usłyszałam w sądzie, że będą odczytane zeznania jakiejś Doroty, to - chociaż zmieniła nazwisko - wiedziałam, że to ona - mówiła w programie "Superwizjer" mama Komendy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta zapomniała o jednej rzeczyZdezynfekowała ręce, zapomniała o jednej rzeczy. Chwilę później rozległa się eksplozjaCzytaj dalej

Chociaż Tomasz miał alibi kilkunastu osób, fałszywe zeznania sąsiadki, która twierdziła, że rozpoznała go z krążącego w mediach rysopisu mordercy, a także, że chłopak pochodzi z patologicznej rodziny. Nim jednak to te słowa padły z jej ust, pierwszym wyznaniem podzieliła się w czasie prywatnej imprezy, na której obecny był funkcjonariusz policji, zajmujący się zbrodnią miłoszycką. Ponieważ śledztwo przeciągało się od kilku lat, a media coraz bardziej naciskały na znalezienie sprawcy, mężczyzna od razu uznał jej słowa za wiarygodne.

- Byliśmy u znajomej mojego męża, Beaty i jej mąż okazał się kapusiem. Siedzieliśmy przy stole w czwórkę, no i w telewizji leciał ten obraz pamięciowy. To był jeden jedyny incydent. I później on przyleciał z jakimś drugim człowiekiem. Przedstawili się, że są policjantami. I mówi: "Powtórz to, co u mnie mówiłaś". Ja mówię: "Człowieku, nie wiem, jaki temat żeśmy poruszali, coś mi tutaj podpowiedz". On na to: "Widziałaś ten obraz pamięciowy". No i to tak było - tłumaczyła po latach Dorota P.

Dzisiaj grzeje:

1. Tragiczne sceny na autostradzie, nie żyje 13 osób. Wśród ofiar dzieci, porażające informacje z zagranicy

2. TVN pilnie ostrzega. Wszystko zacznie się już za chwilę, zagrożone jest aż 9 województw

3. Masz podobną książeczkę? Pod żadnym pozorem jej nie wyrzucaj, może być warta ogromne pieniądze

W późniejszych lata kobieta próbowała oczyścić się z zarzutu fałszywego składania zeznać twierdząc, że to ona padła ofiarą całej sytuacji, a także, że Tomasz Komenda nachodził ją w domu i groził. Dziś nie ma wątpliwości, że kilka słów zawistnej sąsiadki wpędziły niewinnego człowieka na 18 lat za kratki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tadeusz Rydzyk może stracić fortunę. Dokonano obliczeń
  2. Narzeczona Artura Szpilki przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się tak, jak stworzył ją Bóg, oniemiejecie (FOTO)
  3. Nowe, duże ognisko koronawirusa w Polsce. Przykre informacje
  4. Wszyscy się obawiali. Wiemy, kiedy nowe obostrzenia wejdą w życie
  5. Popularny lek przeciwbólowy jest groźniejszy, niż się wydawało. Porażające informacje
  6. Media właśnie potwierdziły, rozstali się po 13 latach związku. Już mówią o nowej miłośc

Miss przeszła koszmarW wieku 5 lat została miss piękności, następnie przeszła koszmar, musiała się poświęcić. Wiemy, jak wygląda dziśCzytaj dalej

Źródło: Plejada

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News