Tomasz Komenda został pogrążony
YouTube tvn.pl
Irmina Jach - 27 Września 2020

Niebywałe doniesienia, jej zeznania pogrążyły Tomasza Komendę. Kłótnia sprzed lat zniszczyła mu życie

Tomasz Komenda przed laty został niesłusznie skazany na 25 lat pozbawienia wolności. Kluczowym dowodem w jego sprawie były zeznania sąsiadki, które nie dawały mu żadnych szans na obronę. Życie zniszczyła mu kłótnia przed wielu lat. Trudno zrozumieć, dlaczego Dorota P. zdecydowała się na to krzywdzące wyznanie.

Tomasz Komenda przed laty został skazany w sprawie głośnej zbrodni miłoszyckiej. Wydarzenia, które miały miejsce w sylwestra na przełomie 1996 i 1997 roku, zniszczyły życie nie tylko rodzinie ofiary, ale także mężczyźnie, który został niesłusznie oskarżony o gwałt i morderstwo, na skutek czego spędził w więzieniu wiele lat. Jedną z osób, która była odpowiedzialna za jego koszmar, była sąsiadka, Dorota P., z którą Tomasz Komenda pokłócił się tuż przed procesem.

Aktorka nie żyjeTragiczne informacje, nie żyje uwielbiana aktorka. Ciało 40-latki znalazł jej mążCzytaj dalej

Tomasz Komenda został pogrążony przez zeznania sąsiadki

Zbrodnia miłoszycka to jedna z najtragiczniejszych historii kryminalnych, która rozegrała się na terenie Polski. Przed blisko ćwierćwieczem, 15-letnia Małgorzata Kwiatkowska spędzała sylwestra w lokalnej dyskotece Alcatraz. Po raz ostatni była widziana w towarzystwie trzech mężczyzn. O poranku wyszło na jaw, że nastolatka została odurzona, brutalnie zgwałcona i porzucona na podwórku jednego z sąsiadów, gdzie zamarzała przez kilka godzin. Przez wiele lat policja nie trafiła na ślad sprawców zbrodni. Przełom nastąpił w chwili, gdy po emisji programu "Telewizyjne Biuro Śledcze", gdzie ujawniono portret pamięciowy sprawcy, starsza kobieta wskazała na Tomasza Komendę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta zapomniała o jednej rzeczyZdezynfekowała ręce, zapomniała o jednej rzeczy. Chwilę później rozległa się eksplozjaCzytaj dalej

W nocy, podczas której doszło do morderstwa, mężczyzna przebywał w innej miejscowości. Jego alibi potwierdziło aż dwanaście osób. Mimo braku dowodów spędził w więzieniu ponad osiemnaście lat. Proces był poszlakowy i opierał się na zeznaniach jednej kobiety. Dorota P., która była sąsiadką babci 23-letniego wówczas Tomasza Komendy, widząc portret pamięciowy sprawcy, rozpoznała w nim właśnie mężczyznę. Jednym z powodów jej zachowania była kłótnia, która kilka lat wcześniej rozegrała się między sąsiadką a matką Tomasza Komendy.

Dzisiaj grzeje:

1. Tragiczne sceny na autostradzie, nie żyje 13 osób. Wśród ofiar dzieci, porażające informacje z zagranicy

2. TVN przekazał pilne wiadomości. Zablokowana droga, policja i śmigłowiec, porażający widok na ekspersówce

3. Masz podobną książeczkę? Pod żadnym pozorem jej nie wyrzucaj, może być warta ogromne pieniądze

- Powiedziała mi wtedy, że jeszcze ją popamiętam i że będę przez nią płakała. Gdy usłyszałam w sądzie, że będą odczytane zeznania jakiejś Doroty, to - chociaż zmieniła nazwisko - wiedziałam, że to ona - zwierzyła się matka Tomasza Komendy.

Kolejne 20 lat było dla skazańca prawdziwym piekłem. Mężczyzna przeżywał katusze, współwięźniowie robili mu okrutne rzeczy. Dziś, po uniewinnieniu, nadal nie jest w stanie ułożyć sobie życia tak, jakby chciał.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ostra wymiana zdań na temat wyglądu. Magdalena Ogórek nie wytrzymała
  2. Niemieccy dziennikarze zmiażdżyli Roberta Lewandowskiego. Ostra krytyka wobec Polaka
  3. Nowe, duże ognisko koronawirusa w Polsce. Przykre informacje
  4. Wszyscy się obawiali. Wiemy, kiedy nowe obostrzenia wejdą w życie
  5. Popularny lek przeciwbólowy jest groźniejszy, niż się wydawało. Porażające informacje
  6. Jesienią pij kawę ze „złotym mlekiem”, efekty powalają. Zrobisz ją z produktów, które na pewno masz w kuchni

Miss przeszła koszmarW wieku 5 lat została miss piękności, następnie przeszła koszmar, musiała się poświęcić. Wiemy, jak wygląda dziśCzytaj dalej

Źródło: Jastrząb Post

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News