Zupełnie nieoczekiwany obrót spraw, mało kto się spodziewał. Media obiegła wiadomość ws. Tomasza Komendy

Zupełnie nieoczekiwany obrót spraw, mało kto się spodziewał. Media obiegła wiadomość ws. Tomasza Komendy Źródło: Jan BIELECKI/East News

Tomasz Komenda spędził 18 lat w więzieniu za zbrodnię, której nie popełnił. Docelowo miał spędzić za kratami 25 lat. Teraz media donoszą o nieoczekiwanym zwrocie w sprawie zbrodni miłoszyckiej. Na jaw wyszły zaskakujące fakty.

Tomasz Komenda przez długie lata był uważany za osobę, która popełniła zbrodnię miłoszycką. Jak się okazuje, w tej sprawie wiele wątków nie zostało wyjaśnionych, nie pomagają w tym sprzeczne zeznania oskarżonych. Dziś dowiadujemy się o kolejnym zwrocie w tej sprawie.

Zbrodnia miłoszycka. Podejrzani m.in. Tomasz Komenda oraz Ireneusz M.

Zbrodnia miłoszycka dotyczy gwałtu i morderstwa na 15-letniej Małgosi w Miłoszycach. Tragedia rozegrała się w Sylwestra 1996 roku. Dziewczynę udałoby się uratować, mimo obrażeń, których doznała. Zmarła przez to, że oprawca pozostawił ją na 20-stopniowym mrozie. Chociaż przesłuchiwano świadków oraz podejrzanych, niesłusznie oskarżony został Tomasz Komenda.

Tomasz Komenda w 2018 roku wyszedł na wolność. Oskarżonymi w tej sprawie są też Norbert Basiura oraz Ireneusz M. Policjanci przesłuchiwali go po zabójstwie 15-latki. 4 dni po odkryciu zwłok wyznali, że dziewczyna, którą widział, miała czerwone skarpetki. Mógł to wiedzieć tylko morderca, ponieważ miała je schowane pod rajstopami. Dlatego m.in. to on wydał się podejrzany. Zarzuty w sprawie zbrodni miłoszyckiej usłyszał w czerwcu 2017 roku. Rok później na wolność wyszedł Tomasz Komenda. Sytuacja Ireneusza K. jest dziś bardzo skomplikowana, jednak szokuje informacja, że we wrześniu wyjdzie na wolność.

Ireneusz M. będzie we wrześniu wolnym człowiekiem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mężczyzna zanim usłyszał zarzuty, został jeszcze w 2010 roku skazany na 4,5 roku więzienia za m.in.  gwałty i groźby karalne. Wiadomo, że Ireneusz M. tamtej Sylwestrowej nocy bawił się w tym samym miejscu co 15-latka, był widziany w pobliżu miejsca, gdzie po raz ostatni widziano Małgosię. Utrzymuje, że jest niewinny. Postanowiono zastosować wobec niego środek zapobiegawczy w postaci przedłużanego aresztu tymczasowego (łącznie 3 lata). Nie pasowało mu to, ponieważ w areszcie rygor jest ostrzejszy niż w więzieniu. Ireneusz M. odwoływał się w tej sprawie, jednak bezskutecznie.

Dzisiaj grzeje: 1. Druzgocąca wiadomość z samego rana, kondolencje spływają ze wszystkich stron. Lekarze byli bezradni, nie żyje uwielbiany gwiazdor
2. Marek Perepeczko przewidział swoją śmierć. Janosika zabrała choroba, która rocznie zabija tysiące Polaków
3. Premier Morawiecki właśnie potwierdził. Kolosalna i nagła zmiana dla wielu Polaków

11 sierpnia nastąpił nieoczekiwany zwrot w sprawie i Sąd Apelacyjny we Wrocławiu nie przedłużył kolejnego wniosku o tymczasowe aresztowanie. Tym samym Ireneusz M. już we wrześniu wyjdzie na wolność - musi jedynie do 6 września odsiedzieć karę z gwałty i groźby karalne, inaczej już teraz cieszyłby się swobodą. Nie podjęto też decyzji o innych środkach zapobiegawczych. Czy kiedykolwiek zostanie złapany zabójca 15-latki z Miłoszyc?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Marek Perepeczko przewidział swoją śmierć. Janosika zabrała choroba, która rocznie zabija tysiące Polaków
  2. Od dzisiaj obowiązuje rozszerzony zakaz. Dotyczy terytorium Polski
  3. TVP przekazało tragiczne informacje. Ciężko uwierzyć, że nie żyje
  4. Mamy potwierdzenie, koronawirus w PKP. Sanepid pilnie szuka pasażerów popularnej trasy
  5. Niewyobrażalnie przerażające jakich rzeczy dokonywali rodzice z księdzem. "Płakałam i prosiłam, żeby mnie nie krzywdzili"

Źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News