Tomasz Gollob
facebook.com/Tomasz Gollob - Wracaj do zdrowia
Wiadomości Pikio - 4 Października 2018

Zbierali pieniądze na leczenie sparaliżowanego Tomasza Golloba. Przejął je... komornik

Tomasz Gollob to znany, polski żużlowiec i mistrz świata w swojej dyscyplinie. W swojej karierze otrzymywał największe największe nagrody i tytuły, zarówno te krajowe jak i międzynarodowe. Niestety, w zeszłym roku sportowiec uległ poważnemu wypadkowi, w skutek którego uszkodził sobie rdzeń kręgowy oraz stłukł płuca. Mimo tego, że rokowania były złe, Tomasz walczy o zdrowie, korzystając z kosztownych rehabilitacji.

Tomasz Gollob nie będzie miał z czego opłacić leczenia? Taka przerażająca wizja jest niestety możliwa. Okazuje się bowiem, że pieniądze,t które miały być przeznaczone dla zasłużonego sportowca, zajął komornik. Jak do tego doszło i kto jest za to odpowiedzialny?

Tomasz Gollob i prawie 18 tysięcy na jego leczenie

Bydgoska Polonia, z którą związany był Gollob, jest zadłużona po uszy. Pieniądze zebrane na 5 różnych kontach bankowych zostały zamrożone. Wśród tych środków znalazło się również niemal 18 tysięcy złotych, które były przeznaczone na leczenie i rehabilitację żużlowca, który w 2017 roku ucierpiał w wypadku podczas zawodów motocrossowych w Chełmnie. Polonia we wtorek zmieniła swojego prezesa. Dotychczasowego zarządzającego, Władysława Golloba, zastąpił Jerzy Kanclerz. Nowy prezes poinformował o trudnej sytuacji, w której znalazła się Polonia. Ujawnił on, że klub zadłużony jest wobec dwóch byłych członków rady nadzorczej - Józefa Gramzy i Andrzeja Berdycha. - ŻKS Polonia ma pięć kont, a na każdym była blokada od komornika pana Józefa Gramzy. Jak się okazało, komornik ściągnął kwotę ponad 17 tysięcy złotych z konta, które było utworzone na cel charytatywny Tomasza Golloba – poinformował nowy prezes.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
anna_szczepaniakDlaczego to zrobiły? 14 gwiazd, które odebrały sobie życie [ZDJĘCIA]Czytaj dalej

Walka o klub i zdrowie żużlowca

Klub nie zamierza się jednak poddać. Jak podkreślają jego władze, duża część długu została już spłacona. Jeszcze 3 lata temu dług wynosił 5 milionów złotych, teraz ta suma wynosi już tylko 700 tysięcy. Zarząd ma zamiar walczyć o odzyskanie pieniędzy, których przeznaczeniem było wparcie Tomasza Golloba w jego walce o lepsze jutro. Sportowiec dalej nie ma czucia od pasa w dół. O poprawę obecnej sytuacji będą walczyć też sportowcy. W Bydgoszczy na niedzielę zaplanowany jest turniej odbywający się pod hasłem „Asy dla Tomasza Golloba”. Dochód zebrany z turnieju ma zostać przekazany na leczenie legendarnego żużlowca. W wydarzeniu wezmą udział między innymi Maciej Janowski, Tai Woffinden, Bartosz Zmarzlik oraz Emil Sajfutdinow.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Grażyna Torbicka powraca z klasą! TVP będzie żałować, że od nich odeszła
  2. Precedensowy wyrok może zrujnować polski Kościół. Nawet 1,5 miliarda do zapłaty
  3. Meghan Markle zrobiła to po raz pierwszy w historii. W Wielkiej Brytanii aż huczy
Artur Szalpuk 3One wspierały naszych mistrzów! Piękne partnerki siatkarzy [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News