Tragiczny stan Golloba. Już nie ma sił płakać, ale walczy
Marcin Owczarek - 25 Grudnia 2018

Tragiczny stan Golloba. Już nie ma sił płakać, ale walczy

Tomasz Gollob był wielkim sportowcem. Zanim miał wypadek, osiągał wielkie sukcesy w żużlu. Teraz niestety jest tragicznie. Nie raz jest tak, że Gollob nie ma nawet sił płakać, ale walczy, a pomagają mu w tym jego najbliżsi i fani sprzed lat. Razem mogą osiągnąć coś niesamowitego.

Tomasz Gollob jest wielkim człowiekiem. Dwa lata temu miał wypadek, który ledwo przeżył. Udało się i jest z nami, ale sparaliżowało go od linii klatki piersiowej w dół. Od tamtej pory zamknął się w sobie i cierpi samotnie. Nikt sobie nie zdaje sprawy z tego, co on musi przeżywać.

2 lata po wypadku

Na jego twarzy widać głównie smutek i zmęczenie. Wszystko przez to, że sportowiec przyjmuje wiele leków, które go otumaniają, ale pozwalają normalnie funkcjonować. Ból, jaki mu dokucza, wiele razy jest po prostu nie do zniesienia. Przechodzi także wiele rehabilitacji, które są bardzo męczące, ale ważne, aby znowu miał szansę stanąć o własnych siłach. Jego życie to jedna wielka emocjonalna huśtawka. Są dni, kiedy jest uśmiechnięty od ucha do ucha i chce żyć, ale czasami bywa tak, że nie ma nawet siły wstać z łóżka na wózek i widać, że bardzo cierpi. Nawet już nie płacze, gdyż wylał zbyt wiele łez. To dla niego bardzo ciężkie przeżycie. Przed wypadkiem nie mógł usiedzieć na miejscu, a teraz przykuty jest do wózka. O swoim wypadku i jak się po nim czuje opowiada Krzysztof Cegielski, który także przeżył podobne zdarzenie i stracił czucie w nogach. - Wszyscy myśleliśmy, że blisko dwa lata po wypadku Tomasz będzie już chodził, a tak się nie dzieje. To trudna sytuacja dla psychiki. Pamiętam, że ja, nawet jak nie było postępów, to sam siebie oszukiwałem, że są. A kiedyś tak bardzo chciałem pobudzić krążenie, że przesadziłem z długością pobytu w saunie. Nic nie czułem, więc spaliłem sobie palec. Jednak rehabilitacja i taka walka jak ta Golloba, wymagają szaleństwa - mówi Cegielski.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Andrzej GrabowskiPolsat: Groźne wypadki gwiazd stacji. Prawdziwe dramaty na drogachCzytaj dalej

Tomasz Gollob i jego walka

Tomasz Gollob wciąż walczy, a nad jego stanem zdrowia czuwa profesor Marek Harat. Sportowiec tylko jemu ufa. Trzeba przyznać, że specjalista wie, jak o niego zadbać i stara się z całych sił, aby Gollob znów stanął na nogi. Jest szansa, że pojadą do Szwajcarii na specjalną terapię, która świetnie rokuje.

Wszystko leży w psychice

Ważne jest również zdrowie psychiczne. Pozytywnego kopa dał mu ostatnio zorganizowany charytatywny turniej piłkarski, gdzie zbierano pieniądze na jego rehabilitację. Nie jest ona tania, bo dziennie kosztuje ponad 1000 złotych. Mówi o tym jedna z osób z jego bliskiego otoczenia. - Psychicznego kopa dał mu turniej piłkarski organizowany przez jego byłych mechaników. Cholernie się ucieszył, że nie jest sam. Nie spodziewał się, że tyle osób przyjdzie, żeby nie tylko zagrać dla niego, ale i zobaczyć go, dodać mu otuchy. Ta impreza wlała mu tyle optymizmu, że starczy na kilka tygodni - opowiada znajomy sportowca. Miejmy nadzieje, że Tomasz Gollob szybko dojdzie do zdrowia i jeszcze nie raz zaskoczy nas czymś pozytywnym. Cała Polska trzyma za niego kciuki.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Żona Glika wyjawiła ich największą tajemnicę. Fanów wmurowało
  2. Matka Przybylskiej szokuje wyznaniem, fanów wmurowało
  3. Anna Mucha szokuje w święta. Opublikowała swoje nagie zdjęcie
  4. Ile zarabia Małgorzata Foremniak? Zarobki ma bajeczne
  5. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
Dziecko RossmannaRossmann powinien to nagłaśniać! Kosmetyki niebezpieczne dla dzieci w sprzedażyCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News