Informacja, według której Tomasz Chada zmarł 18 marca 2018 roku w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku, okazała się ogromnym ciosem dla polskiego środowiska hiphopowego. Wstępne wyniki sekcji zwłok rapera zmieniają jednak w sprawie naprawdę wiele. Co ustalili śledczy?

Odejście Chady zasmuciło zarówno fanów, jak i przyjaciół artysty z muzycznej sceny. Wiele osób zastanawiało się nad konkretną przyczyną jego tajemniczej śmierci w niezwykle młodym wieku.

Tomasz Chada nie żyje

Co ciekawe, „Gazeta Wyborcza” miała dotrzeć do fragmentu raportu z sekcji zwłok. To właśnie w dokumencie zawarto wstępne ustalenia śledczych.

– Wiadomo po niej tylko jedno: specjaliści wykluczyli, aby raper zmarł w wyniku interwencji policjantów, którzy go obezwładnili. Nie użyli oni paralizatora ani gazu, jedynym środkiem przymusu bezpośredniego były kajdanki – czytamy na temat zatrzymania artysty przed przewiezieniem do rybnickiego szpitala.

Szczegóły sprawy

Głos w sprawie zabrała także rzeczniczka prasowa kliniki, Justyna Szreter w rozmowie z Wirtualną Polską.

– Oczywiście mogę potwierdzić, że w dn. 18 marca zespół karetki i pogotowia ratunkowego przywiózł pacjenta do szpitala psychiatrycznego w Rybniku z oddziału ortopedycznego szpitala w Mysłowicach. W trakcie przyjęcia do szpitala pacjent zmarł. Nastąpiło zatrzymanie akcji serca. Pomimo niezwłocznie udzielonej pomocy, nie udało się go uratować. Od razu skierowaliśmy sprawę do prokuratury – ujawniła kobieta, zapewniając także, iż „śmierć pacjenta nie miała związku z pobytem w Szpitalu Psychiatrycznym w Rybniku, a podczas procedur na izbie przyjęć nie miały miejsca żadne niestandardowe i odbiegające od normy zdarzenia”.

Co ciekawe, w trakcie pobytu w klinice Chada miał otrzymać od anonimowych wciąż znajomych środki, które w dramatyczny sposób wpłynęły na pracę jego organizmu. Służby sprawdzają więc monitoring, aby ustalić, kto odwiedził rapera oraz co mu przekazał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znamy SZOKUJĄCĄ tożsamość kobiety, która wrobiła Komendę!
  2. Dramatyczny wpis Hanny Lis, fani we łzach. „Żegna się ze swoim dzieckiem”
  3. Przerażający spektakl na oczach tysięcy. Kanibale jedli swoje mięso podczas transmisji

Czy byłeś fanem Tomasza Chady?

Loading ... Loading ...

Gwiazdy "Klanu", które już nas opuściły [ZDJĘCIA]


Dlaczego to zrobiły? 14 gwiazd, które odebrały sobie życie [ZDJĘCIA]