Słynny polski muzyk zabił człowieka. Trafi do więzienia na niecałe 5 lat
Wiadomości Pikio - 4 Września 2018

Słynny polski muzyk zabił człowieka. Trafi do więzienia na niecałe 5 lat

Tom Swoon był jednym z najbardziej znanych polskich DJ-ów. Jego karierę niespodziewanie przerwał jednak szokujący wypadek, który spowodował. Jak orzekł sąd, Dorian T. trafi do więzienia na niecałe 5 lat oraz będzie musiał zapłacić rodzinie mężczyzny, do którego śmierci doprowadził swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem.

Tom Swoon 5 grudnia 2017 roku spowodował wypadek, mając we krwi prawie dwa promile alkoholu. Rozpędzony muzyk uderzył bowiem w tył jadącego przed nim pojazdu, doprowadzając do śmierci pasażera.

Tom Swoon pójdzie do więzienia

DJ znany pod pseudonimem Tom Swoon trafił od razu do aresztu. W czasie śledztwa muzyk ujawnił, że nie pamięta zdarzenia, jednak przyznał się do spowodowania wypadku. Bardzo szybko przeprosił także rodzinę ofiary, której nie udało się przeżyć zderzenia.Sąd Rejonowy w Goleniowie orzekł więc, że T. trafi do więzienia na 4 lata i 8 miesięcy. DJ dostał także dożywotni zakaz prowadzenia samochodu oraz będzie musiał zapłacić po 70 tys. zł żonie zmarłego mężczyzny i jego dzieciom.

Jaki wyrok zapadł w sprawie DJ-a?

- Wina i sprawstwo oskarżonego nie ulegały wątpliwości. Potwierdzały to zarówno złożone przez niego wyjaśnienia, jak i pozostały materiał dowodowy - powiedział w czasie procesu sędzia. - Oskarżony przed popełnieniem przestępstwa prowadził ustabilizowany tryb życia, osiągał sukcesy na rynku muzycznym, angażował się w różne inicjatywy społeczne. (...) Jak pokazała też dzisiejsza rozprawa, oskarżony w ocenie sądu szczerze żałuje czynu, którego się dopuścił - dodał także podejmujący decyzję o skazaniu T. sędzia, wskazując na czynniki, którymi kierował się w czasie procesu.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Odebrali choremu na raka zasiłek. Powód? Umiał zrobić herbatę
  2. Dzieci Mackiewicza dostały fortunę. Internauci oburzeni na jego żonę
  3. Wypadek w Szaflarach: Ujawniono nagranie z samochodu, pogrąża instruktora
  4. Most zawalił się na ludzi, są uwięzieni. Mnóstwo ofiar i rannych
ZAMIANA
goszczGroźne wypadki znanych Polaków [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
sędziaJak bardzo praworządnym krajem jest Polska? Ranking ukazuje naszą pozycję...Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News