Masz wątpliwości, czy partner Cię kocha? Odpowiedz sobie na jedno proste pytanie, prawda może zaboleć

Masz wątpliwości, czy partner Cię kocha? Odpowiedz sobie na jedno proste pytanie, prawda może zaboleć Źródło: Unsplash/Eric Ward

Toksyczny związek pozostawia często w naszej psychice trwały ślad, który będzie na nas wpływał przez lata. Dlatego takie relacje powinniśmy czym prędzej ukrócić. Trzeba jednak je najpierw rozpoznać.

Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy, że wplątaliśmy się w toksyczny związek. Nawet w pozornie zdrowych relacjach, zdarza nam się miewać wątpliwości. Dlatego też powinniśmy zadać sobie jedno, bardzo ważne pytanie.

Toksyczny związek powinniśmy szybko ukrócić

Czasem, nawet jeśli wszystko idzie w związku po naszej myśli, zaczynają nas nachodzić wątpliwości. Zaczynamy zastanawiać się, czy relacja ma jakąkolwiek przyszłość i czy nasza druga połówka na pewno do nas pasuje. Trudno jednak spojrzeć na to obiektywnie, jeśli do tego dochodzą silne emocje i przywiązanie do drugiej osoby. Nie jest łatwo ot tak odciąć się od emocji i ocenić sytuację całkowicie chłodnym okiem.

W tej sprawie udziela pomocnej uwagi Tracey Cox, ekspertka od relacji damsko-męskich z brytyjskiego portalu, Daily Mail. Stwierdziła w wywiadzie, że powinniśmy, choć na chwilę zdystansować się od emocji. Możemy to zrobić na kilka sposobów, które doradza nam specjalistka.

W ten sposób można wykryć toksyczny związek

Warto przyjrzeć się wszelkim drobnym dowodom miłości, ich brak może oznaczać, że partnera również trapią wątpliwości i to poważne. Ponadto trzeba zrozumieć, czego w rzeczywistości potrzebujemy i czy partner może pomóc je spełnić. To może pomóc wykryć toksyczny związek, który prędzej czy później się skończy, a lepiej, aby stało się to jak najszybciej. Jeśli jednak nie potrafimy tego zrobić, być może warto zdać się na osąd innych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czasami wydaje nam się, że nieprzychylne komentarze znajomych czy rodziny wobec naszego partnera to czysta złośliwość, czy nawet zazdrość. Czasami jednak warto wsłuchać się w te uwagi i wyłowić, czy nie ma w nich faktycznie konstruktywnej krytyki, czy obawy bliskich o nas samych. Jeśli tylko jedna osoba z naszego bliskiego grona jest przeciwko, nie musi być to od razu zły znak. Jednak w przypadku gdy przeciwni są niemal wszyscy, coś musi być na rzeczy.

Dzisiaj grzeje: 1. Nastolatka nagle trafiła do szpitala. Urodziła, ale... nie dziecko
2. Agnieszka Chylińska pokazała rzecz, którą zrobiła jej córka. Serce pęka, żaden rodzic nie wie, jak zareagować

- Gdyby partner rzeczywiście cię uszczęśliwiał, wtedy ukochane osoby mogłyby to dostrzec i zaakceptowałyby waszą relację. Jeśli zgodnie twierdzą, że nie powinniście być razem, coś musi w tym być - kwituje ekspertka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Filip Chajzer pochwalił się mamą. "Wygląda młodziej od syna"
  2. Wchodzą nowe przepisy. Wymagane jest dodatkowe wyposażenie aut
  3. 10-latek pochwalił się w sieci, jak maltretuje swojego kota. Nagranie przyprawia o dreszcze, natychmiast zareagowała policja
  4. Niewyobrażalny dramat w życiu Dagmary. Groził jej uzbrojony gangster, chwilę później stała się jeszcze gorsza rzecz
  5. Królowa matka upokorzyła księżną Dianę w najgorszy sposób. Powalające doniesienia, żadna kobieta by tego nie wytrzymała

Źródło: Papilot

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News