Toksyczna chmura nad Polską! Sprawdź, kiedy dotrze do Ciebie

Toksyczna chmura nad Polską! Sprawdź, kiedy dotrze do Ciebie Źródło: fot. youtube.com/Z lądu, morza i powietrza!

Po ostatnich wydarzeniach związanych z nagłymi pożarami składowisk śmieci do atmosfery dostała się ogromna ilość toksycznych związków. Największy z nich, pożar w Zgierzu, którego gaszenie trwa już kilka dni, wyprodukował ich tyle, że wielka chmura rakotwórczych gazów, zagrażających życiu i zdrowi ludzi, krąży nad Polską.

W ciągu niecałego miesiąca doszło w Polsce do sześciu pożarów składowisk i wysypisk śmieci. Każdy z nich pochłonął ogromną masę śmieci oraz pracę kilkuset strażaków, co wygenerowało jedynie znaczne koszty. Liczba tych zdarzeń może nie być przypadkowa, gdyż jak się spekuluje, może mieć ona związek z pospolitymi oszczędnościami właścicieli składowisk. Zalegająca na nich śmieci miały pochodzić w większości z krajów Europy Zachodniej, skąd wysłano je do Polski i zapłacono za ich przejęcie i późniejszą utylizację. Wiele wskazuje na to, że zmysł do oszczędzania mają nie tylko Włosi, Niemcy i Francuzi, ale przede wszystkim Polacy. Nasi rodacy, co jest wielce prawdopodobne, sami podpalili składowiska, gdyż byłby to dla nich czysty zysk i milionowy. Niestety takie postępowanie jest nie tylko nielegalne, ale również wysoce szkodliwe.

Pożar w Zgierzu wytworzył toksyczną, rakotwórczą chmurę

Jak ostrzegł Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi, chmura powstała w wyniku pożaru jest niezwykle toksyczna i rakotwórcza, i przesuwa się w stronę innych części kraju. Nic w tym dziwnego, pożar w Zgierzu spalił w końcu niemal 50 tys. ton plastikowych odpadów. W akcji gaszenia ognia uczestniczyło 250 strażaków, którzy do dziś znajdują się na miejscu. Chmura powstała z pożaru przesuwa się na zachód w stronę Wielkopolski i granicy niemieckiej. W sprawie toczy się już śledztwo. - Toczy się ono w kierunku umyślnego sprowadzenia pożaru, który zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu o wielkich rozmiarach i stwarzającego zagrożenie zanieczyszczenia środowiska. Czyn ten zagrożony jest karą do lat 10 - powiedział mediom Krzysztof Kopania z łódzkiej prokuratury. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Podpalili dom posła! Wiemy, kim jest sprawca
  2. Rachoń zakpił z TVP podczas programu na żywo! Co na to Kurski?
  3. Co jest z Kaczyńskim? Wyciekła informacja o jego lekach
źródło: se.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News