Nie zamykasz klapy przed spuszczeniem wody w toalecie? Nawet nie wiesz, jak tragicznie może się to skończyć

Nie zamykasz klapy przed spuszczeniem wody w toalecie? Nawet nie wiesz, jak tragicznie może się to skończyć Źródło: Unsplash/Jan Kolar / VUI Designer

Toaleta to prawdziwe siedlisko zarazków i bakterii, dlatego ważne jest jej regularne dezynfekowanie. Okazuje się, że na nic to może się nie zdać, jeśli popełniamy jeden, popularny błąd.

Toaleta to miejsce pełne zarazków, a przecież spędzamy w niej mnóstwo czasu, czy to dbając o higienę, wygląd, czy też zaspokajając potrzeby fizjologiczne. Jeśli chcemy uniknąć problemów z nieprzyjemnymi chorobami, powinniśmy uważać na spuszczanie wody z otwartą klapą. Popełniając ten błąd, możemy narobić sobie poważnych kłopotów.

Uważaj na to, jeśli nie chcesz, żeby twoja toaleta była jeszcze większym siedliskiem zarazków

O słynnym "zamykaniu klapy" pisano już naprawdę dużo, a deska klozetowa stała się prawdziwym obiektem walki płci - kobiet, które męczą swoich lokatorów o jej zamykanie, oraz mężczyzn, którzy notorycznie o tym zapominają. Okazuje się, że sama otwarta klapa nie jest wcale problemem. Zarazki roznoszą się po łazience, jeśli spuszczamy wodę przy otwartej klapie.

Firma Initial, zajmująca się higieną, alarmuje, że niespuszczona klapa i włączona spłuczka, to połączenie, które może prowadzić do ciężkich chorób. Okazuje się, że gdy wciskamy przycisk od spłuczki, woda bryzga po łazience, działając w podobny sposób jak kichnięcia. Wszystkie bakterie, które znajdowały się w muszli klozetowej, zaczynają osiadać na ścianach, czy nawet przyborach do higieny, takich jak mydło, czy szczoteczka do zębów. 

Miliony wirusów w zaledwie jednym gramie

W jednym gramie odchodów może znajdować się nawet 10 milionów wirusów, 1 milion bakterii i 1000 cyst pasożytów i 100 jaj pasożytów 1 gram. To, że spuszczanie wody przy otwartej klapie rozprowadza bakterie, dowiedzono już w 1975 roku. Doktor Charles Gerby udowodnił, że w ten sposób rozprzestrzenione, groźne bakterie e-coli, mogą być w powietrzu nawet przez osiem godzin. Osiąść mogą nawet w odległości 6 metrów od muszli klozetowej.

Dzisiaj grzeje: 1. Syn brutalnie gwałcił matkę. Zgotował jej piekło, nie czuje się winny
2. Piotr Polk zalewa się łzami. Ujawniono niewyobrażalnie posępne kulisy małżeństwa

Równie ważne jest mycie rąk. Jak zaznacza Björn Hellquis z firmy Initial, dłonie powinno się dokładnie myć, przez co najmniej 20 sekund. Niektórzy używają specjalnych środków dezynfekujących, ale jak zaznacza ekspert, może on służyć jedynie jako dodatek, a nie zastępstwo porządnego umycia rąk.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przykra prawda o państwu Gucwińskich. Na jaw wyszła lata po ich telewizyjnym debiucie
  2. Biedronka ogłasza nowe godziny. Ważne zmiany dla klientów
  3. Nie żyje 14-letnia gwiazda. Chłopiec zagrał w słynnym serialu
  4. Sytuacja wygląda bardzo groźnie. Ogromna awaria w centrum Polski
  5. Przełomowe informacje, Agnieszka Woźniak Starak przerywa milczenie. Zrobiła relacje na żywo

Źródło: Newsner

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News