To nagranie z Syrii zdobywa coraz większą popularność w sieci. Internauci są nim zachwyceni. Jak piszą, to przedstawia największą porażkę dżihadystów z ISIS.

Na wideo dwóch żołnierzy walczących przeciw Państwu Islamskiemu pokazuje krajobraz, jaki zostawili po sobie dżihadyści z ISIS. Prezentują stos zgolonych włosów, który wala się pod zniszczonym budynkiem. Jak tłumaczą, to zgolone brody dżihadystów.

Żołnierz z nagrania tłumaczy, że te brody należały do islamistów, którzy prawdopodobnie spróbują uderzyć w Europie. Ci golą je, by upodobnić się do innych uchodźców i przekroczyć granicę Syria-Turcja, a potem dotrzeć do Europy wmieszani w tłum.

Internauci twierdzą jednak, że stos tych włosów jest jedną z największych porażek ISIS. „Piękny widok” zawarty w tym zdjęciu zdaniem komentatorów polega na tym, że islamiści pozbyli się swoich bród, które są jednym z symboli radykalnego islamu. Tak więc w jakiejś części zrezygnowali z wiary w Allaha, czyli tego, co ma być dla nich rzekomo największą wartością.

Inni piszą z kolei, że piękno tego widoku polega na tym, że islamiści „wreszcie się ucywilizowali”. Złośliwi komentują bowiem, że z ogromnymi brodami bojownicy ISIS wyglądają bardziej, jak zwierzęta niż ludzie.

...

Zobacz również