Ta scena stała się już prawdziwym hitem w sieci. Jedno z nagrań, które uchwycono podczas wizyty prezydenta Turcji w Polsce, wywołuje niemałą furorę zwłaszcza wśród zwolenników Andrzeja Dudy. Widać bowiem na nim, jak Duda przywołuje tureckiego prezydenta do porządku i nakazuje mu się ukłonić.

Mowa o tym, co wydarzyło się na uroczystości powitalnej, podczas której Erdogan został przyjęty z honorami w Warszawie. Jedno z nagrań obrazuje, jak Duda idzie z tureckim politykiem ramię w ramię po czerwony dywanie. W pewnym momencie jednak łapie Erdogana za ramię i zmusza do ukłonu.

Chodzi o moment, w którym politycy stają przed sztandarem i w symbolicznym ukłonie oddają mu hołd. Nagranie z tego momentu szybko rozchodzi się po sieci i oglądane jest także za polskimi granicami. Wielu uważa, że taki gest wobec tureckiego prezydenta, który nie jest „politycznym mięczakiem”, to wyraz odwagi Dudy.

Podkreślają to zwolennicy prezydenta, którzy są zafascynowani reakcją polskiego polityka. Jak podkreślają, Duda wykazał się nie tylko opanowaniem, ale i odwagą. Jego przeciwnicy wskazują jednak, że prezydent po prostu uratował Erdogana przed gafą, która byłaby mu wypominana. Tak czy inaczej – Duda zachował zimną krew i przypomniał Erdoganowi, co ten ma zrobić w danym momencie.


źródło: youtube.com

12 znanych ludzi, którzy przeszli na inną religię


Nie zgadniesz, skąd pochodzi rodzina Trumpa! 10 zaskakujących faktów z jego życia

...

Zobacz również