To zdjęcie z zamachu w Londynie wywołało falę nienawiści. Jego bohaterka zabrała głos

To zdjęcie z zamachu w Londynie wywołało falę nienawiści. Jego bohaterka zabrała głos

Zdjęcie z zamachu w Londynie przedstawiające muzułmankę przechodzącą niby obojętnie obok ofiary ataku obiegło internet już kilka razy. Wczoraj pisaliśmy o tym, że całkiem inaczej widzi ten obrazek autor zdjęcia, Jamie Lorriman. Teraz głos w sprawie zabrała główna bohaterka fotografii, młoda muzułmanka.

Leżąca na ziemi ofiara ataku, wokół niej kłębiący się Brytyjczycy udzielają jej pomocy. Obok nich muzułmanka przechodząca zgoła obojętnie. Wielu internautów nie mogło powstrzymać swojej wściekłości. W zdjęciu tym widzieli znieczulicę islamskiego świata na śmierć ludzi spoza niego. Ich komentarze często były bardzo krytyczne.

Jak już podawaliśmy, Jamie Lorriman, autor tej fotografii wyjaśnił, że kobieta zilustrowana na obrazku prawdopodobnie była w szoku. Dlatego też na pierwszy rzut oka wygląda, jakby tragedia wokół niej, jej nie obchodziła. Zresztą, na innych fotografiach Jamiego muzułmanka ma wyraźne przerażenie na twarzy.

W końcu jednak dziennikarze dotarli do niej samej i poprosili o komentarz. Jak tłumaczyła kobieta, do teraz jest przerażona. Przytłacza ją zamach, ale także fala hejtu jaką skierowano pod adresem jej osoby.

 - Jestem zszokowana i przerażona tym, co stało się z moim zdjęciem w mediach społecznościowych. Do wszystkich, którzy zinterpretowali i komentowali po swojemu, co czułam w tamtym okropnym momencie mam jedną wiadomość. Byłam zdruzgotana zamachem na moście Westminsterskim. Dziś jestem równie przybita tym, jak łatwo zszargano moją osobę w mediach społecznościowych. Ci, którzy ocenili, że było mi wszystko jedno, patrząc na cierpienie ludzi, kierowali się nienawiścią i ksenofobią - powiedziała muzułmanka.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News