Zdjęcia z pierwszego oficjalnego spotkania Donalda Trumpa oraz Władimira Putina podczas szczytu G20 bez wątpienia przejdą do historii i będą wspominane jeszcze przez lata. Jedno z nich, mimo że powstało kilkadziesiąt godzin temu, wydaje się jednak podejrzanie znajome. Szczególnie dla wszystkich fanów kultowego już serialu „House of Cards”.

Do tej pory Trump i Putin porozumiewali się jedynie telefoniczne. Pierwsze osobiste spotkanie przywódców było więc jednym z najważniejszych punktów szczytu G20 dla wszystkich fotoreporterów. Jednemu z nich udało się jednak uchwycić niesamowity moment… łudząco podobny do kadru z bardzo popularnego amerykańskiego serialu.

Porównując obie fotografie, można na chwilę naprawdę stracić orientację. Trump i Putin niejako odtworzyli bowiem scenę z udziałem prezydenta USA Franka Underwooda oraz przywódcy Rosji Wiktora Petrowa wykreowanych przez Kevina Spacey i Larsa Mikkelsena na potrzeby serialu „House of Cards”.

Internauci bardzo szybko wychwycili łudzące podobieństwo, a grafika zestawiająca oba zdjęcia natychmiast stała się bardzo popularna na Twitterze. Rzeczywiście nie można odmówić jej twórcom racji – kadry wręcz nieprzypadkowo się przypominają.

...

Zobacz również

Fot. Twitter