Podczas gdy na szczycie NATO prezydenci oraz szefowie rządów dyskutowali nad wieloma politycznymi zagadnieniami, pierwsze damy miały wiele czasu, aby poznać się i porozmawiać. Jak zwykle wykonano także ich pamiątkową fotografię, która w tym roku jest jednak niezwykła. Wśród kobiet znalazł się bowiem także… mężczyzna. Mąż premiera Luksemburga.

Wyjazd ten był ważny dla wielu polityków, ale także ich żon. Część z nich dopiero debiutuje bowiem w roli pierwszej damy. Nieśmiałość widać na pewno w postawie Brigitte Macron, partnerki nowego prezydenta Francji. Pewność siebie biła za to od Melanii Trump, która mimo plotek dotyczących rzekomego oziębienia jej relacji z mężem, pozowała w pierwszym rzędzie, szeroko się uśmiechając.

Nie one jednak przyciągnęły największą uwagę mediów i obywateli. Najwięcej rozgłosu zdobył Gauthier Destenay, mąż Xaviera Bettela, premiera Wielkiego Księstwa Luksemburga. Na zdjęciu był jedynym mężczyzną oraz jedynym homoseksualistą. Tym właśnie dziennikarze tłumaczą niezadowoloną minę konserwatywnej Emine Erdoğan, żony prezydenta Turcji.

Zdjęcie to, coraz bardziej popularne już w internecie, bez wątpienia przejdzie do historii. Szczególnie że Destanay pozuje na nim uśmiechnięty i bez kompleksów, nie jest w żaden sposób wykluczany, co zdarza się jeszcze partnerom homoseksualnych polityków w niektórych europejskich krajach.

Fot. PAP

 

...

Zobacz również