To zdjęcie zna każdy. Rozpłaczesz się, kiedy zobaczysz co po 2 latach stało się z dzieckiem
Bartłomiej Chudy - 4 Grudnia 2018

To zdjęcie zna każdy. Rozpłaczesz się, kiedy zobaczysz co po 2 latach stało się z dzieckiem

Zdjęcie potrafi być bardziej wymowne niż tysiące słów. Tak jest w przypadku dwóch fotografii udostępnionych przez duńską pracowniczkę organizacji humanitarnej. Jej pomoc udzielona potrzebującym rozczuli najtwardsze serca.

Zdjęcie udostępnione przez Anję Ringgren Loven, duńską pracowniczkę humanitarną, wywołuje ogromne emocje. Z czym związana jest jej wyjątkowa i chwytająca za serce historia?

Zdjęcie, które poruszyło ludzkie serca

Loven od lat pracuje w organizacji humanitarnej, której celem jest wyrównywanie nierówności światowych. Angażuje się w misje humanitarne do Afryki. Dunka skrzętnie dokumentuje swoje podróże i pomoc, którą wespół z zespołem niesie potrzebującym. Na Czarnym Lądzie zyskała ogromną sympatię rodzin i dzieci. Sytuacja w Nigerii, do której przybyła Dunka, była i w wielu miejscach pozostaje dramatyczna. Kraj boryka się z przeludnieniem (ponad 190 mln ludzi, siódme miejsce na świecie). Jeśli dodamy do tego bezdomność, czy braki w dostępie do wody, to tworzy się nam obraz pełen rozpaczy, niczym piekło na ziemi. Wielu małych Nigeryjczyków rodzi się już w takim świecie. Przebywająca w tym kraju Dunka nie mogła na to patrzeć. Przed dwoma laty, podczas pobytu na misji humanitarnej, przygarnęła i pomogła odwodnionemu, bezdomnemu Nigeryjczykowi. Chłopczyk miał 2 lata!

Historia małego Nigeryjczyka po latach

Jej zdjęcie na którym otatuowana Dunka podaje wodę nagiemu dzieciaczkowi obiegło dwa lata temu cały świat. Rodzice uznali go za czarownika i porzucili na pastwę losu. Dało do myślenia o tym, jak bardzo cierpi dziś Afryka, ale i bezdomni z całego świata.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
thylane_blondeauKiedyś była "najpiękniejszą dziewczynką świata"... Jak wygląda teraz? [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Historia nie poszła w niepamięć. Po latach Anja Ringgren Loven postanowiła przypomnieć historię chłopca na swoim Instagramie. Dziś jest on już w innej sytuacji. W jego ciele nie ma już pasożytów. Dzięki interwencji Anji służby wykonały odrobaczanie i kilka transfuzji krwi. Kobieta załatwiła chłopcu miejsce w sierocińcu. Nazwała go Hope, co z angielskiego oznacza "nadzieję". Dunka nie rozstała się z Nigerią. Wraca tam od lat jako wolontariuszka. Jak przypomina portal Parenting.pl razem z mężem prowadzą fundację African Children's Aid Education and Development Foundation. Pomagają tamtejszym maluchom pozostawionym przez rodziców. Edukują też społeczeństwo chcąc odwrócić lokalne przekonania o magii.Obrazy Pikio screen Instagram (2)ZOBACZ TAKŻE:
  1. Cały świat płacze przez to zdjęcie. Widok przy trumnie Busha rozdziera serce
  2. Po sieci krąży zdjęcie gwiazdora Polsatu po ciężkiej operacji. Fani nie dowierzają
  3. Ile zarabia Doda? Zarobki i majątek Dody to kosmos
  4. Zamykają je żywcem w "grobach". Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  5. Nagie pośladki na instagramie Marty Kaczyńskiej! Zdjęcie błyskawicznie obiegło sieć
Angela NikolauIgrają ze śmiercią, by zrobić zdjęcie. Nie naśladuj ich!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News