Szczyt G20 to najważniejszy temat mediów w ostatnich dniach. Dziennikarze przyglądają się jednak nie tylko najważniejszym ustaleniom przywódców najpotężniejszych krajów, ale także zwracają uwagę na najdrobniejsze zachowanie uczestników szczytu. Wiele uwagi przykuło zwłaszcza to, co zrobiła Melania Trump.

Żona prezydenta USA zwróciła na siebie obiektywy kamer i aparatów, kiedy podczas uroczystej kolacji na szczycie G20 usiadła obok prezydenta Rosji. Dziennikarze byli zaskoczeni. Melania wyraźnie tym gestem dała znać, że stosunki USA z Rosją wcale nie są tak oziębłe, jak dotąd sądzono.

Wcześniej także Donald Trump zaznaczał, że spotkanie i rozmowa z Władimirem Putinem było „rewelacyjne”. Nikt nie spodziewał się jednak, że żona 45 prezydenta USA usiądzie tak blisko Putina. Jak podają brytyjskie media, zarówno Putin, jak i Melania, świetnie mówią po niemiecku i być może to ich zbliżyło.

Inni z kolei twierdzą, że posadzenie Melanii obok prezydenta Rosji to zwykły zabieg dyplomatyczny, który był wcześniej przygotowany. Tak czy inaczej, żarliwa rozmowa Putina z żoną Trumpa przebiła się na pierwsze strony gazet na całym świecie.

...

Zobacz również

źródło: twitter.com/MichaelDelauzon
źródło: twitter.com/MichaelDelauzon
źródło: twitter.com/MichaelDelauzon
źródło: twitter.com/MichaelDelauzon