Niektóre obrazki potrafią naprawdę zaskoczyć. Kiedy jednak poznajemy ich kontekst – wszystko staje się jasne. Tak jest z tym zdjęciem, które zelektryzowało media społecznościowe.

Opublikował je na swoim Twitterze Alex Gregory. To wioślarz, wielokrotny medalista, rekordzista, a także mistrz olimpijski w tym sporcie. Zdjęcie przedstawia dłonie po treningu.

Jak wyjaśnił sam Gregory, nic mu się nie stało. Skóra na dłoniach pomarszczyła się od zbyt długiego czasu w mokrych rękawicach, które sportowiec nosi wiosłując. Jak podkreśla sportowiec, sprzęt ochraniający jego dłonie świetnie zabezpiecza przed pęcherzami. Wilgoć polarowych rękawic powoduje jednak odbarwienia i marszczenie się skóry.

Gregory prócz wygrywania regularnych zawodów sportowych bije także rekordy w wioślarstwie ekstremalnym. Jego grupa prawie dwa miesiące temu przepłynęła przełomową trasę z Tromsoe w Norwegii do Longyearbyen w Svalbardzie. Drugi etap wyprawy – do islandzkiego Saudarkrokuru – musiał zostać przerwany z powodu problemów technicznych.

– Nigdy jeszcze nie byłem tak długo taki mokry i zziębnięty jak teraz. To przenika do moich kości, absolutnie nie da się przed tym uciec – pisał wtedy wioślarz. Pomimo zarzucenia próby zespół Alexa Gregory’ego ma na koncie 11 z 12 rekordów świata.

fot. twitter.com/AlexGregoryGB

Źródło: wprost.pl

...

Zobacz również

BOSKIE ciało tej modelki kusi tysiące internautów!

Zobacz również