Przebrała się miarka. W internecie właśnie rozpoczęła się walka o odwołanie całego rządu Beaty Szydło. Ci, którzy mają dość władzy PiS, są wyjątkowo zdeterminowani. 

Potężną popularność w polskich mediach społecznościowych zbiera petycja internautów w sprawie odwołania polskiego rządu.

– Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, w trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny, mając jeszcze możliwość wyrażania swoich poglądów, racji i własnego zdania, w obliczu bezprecedensowego po 1989 roku zwrotu w polityce polskiego rządu, która zmierza do odwrócenia się od wartości demokratycznego i liberalnego Zachodu, a w konsekwencji do wyprowadzenia Polski ze struktur Unii Europejskiej, żądam podania się do dymisji całego polskiego rządu, a Sejm Rzeczypospolitej wzywam do przegłosowania skrócenia kadencji parlamentu – czytamy w petycji.

Petycja wzorowana jest na manifeście Piotra Szczęsnego, który miesiąc temu dokonał samospalenia pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

Autorzy petycji odnoszą się po kolei do wielu ministrów. Każda krytyka rozpoczyna się od słów „Nie możemy żyć w kraju, w którym…”.

Nie możemy żyć w kraju, w którym minister spraw wewnętrznych nie widzi łamania prawa przez faszyzujące organizacje prawicowe, ale każe policji zatrzymywać protestujących przeciw rasistowskim hasłom obywateli – obrywa Mariusz Błaszczak

Nie możemy żyć w kraju, w którym minister spraw zagranicznych zabiega o poparcie nieistniejących krajów, a obraża te, które były dotychczas naszymi sojusznikami. Gdzie ustawą zwalnia się wszystkich pracowników korpusu dyplomatycznego, bo minister za wolno ich wymienia na „swoich” – dostaje się Witoldowi Waszczykowskiemu.

Krytyka spada również na ministrów: sprawiedliwości, edukacji, nauki i szkolnictwa, zdrowia, a także na media publiczne, rzeczniczkę partii rządzącej oraz całościowo, na Prawo i Sprawiedliwość.

Petycja kończy się wypowiedzeniem posłuszeństwa całemu rządowi przez podpisujących.

Źródło: secure.avaaz.org

Te katastrofy wstrząsnęły całą Polską!

Wiedziałeś, że oni też nie mają matury?!

...

Zobacz również