Chociaż politycy oraz działacze Prawa i Sprawiedliwości zapowiadali, że ta miesięcznica będzie tak samo burzliwa, jak poprzednia, jej obchody odbyły się w dużo bardziej spokojny sposób. Jak się jednak okazuje, telewizjom umknęło kilka bardzo istotnych zdarzeń, które miały miejsce w tłumie osób zgromadzonych jako kontrmiesięcznica. Policja użyła bowiem ponownie siły wobec manifestujących.

Nie pokazało tego ani TVN, ani TVP, ale naprawdę znów miało miejsce. Fotoreporter naTemat Maciej Stanik był świadkiem tego, jak funkcjonariusze policji zgromadzeni w Warszawie kolejny raz użyli siły, aby przeciwdziałać kontrmanifestacji. Dziennikarz oczywiście uwiecznił zajście na zdjęciach, które dziś obiegły internet.

Oblicze 87. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej okazało się ostatecznie bardziej brutalne, niż przypuszczano. Jednocześnie należy zaznaczyć, że i tak obchody odbyły się w zdecydowanie spokojniejszy sposób, niż miało to miejsce jeszcze w czerwcu. Ostatecznie zapowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości nie spełniły się więc, a pojedyncze przypadki użycia siły przez funkcjonariuszy policji obnażyły poziom dyskusji politycznej wśród Polaków oraz stopień, w którym w ogóle mogą wyrażać swoje poglądy.

...

Zobacz również

Fot. Maciej Stanik/naTemat
Fot. Maciej Stanik/naTemat
Fot. Maciej Stanik/naTemat