IPN wypuściło kolejny genialny spot na Święto Niepodległości. Będziecie nim wręcz zachwyceni. Mówi o nas i o naszym kraju. To po prostu trzeba zobaczyć!

Dziś Polacy obchodzą najważniejsze święto w roku, czyli Dzień Niepodległości. Po 123 latach rozbiorów, kiedy to 3 kraje ościenne: Rosja, Niemcy i Austria wymazały nasze państwo z map, w końcu Polska się odrodziła. Nie obyło się bez krwi i poświęcenia, bez walk i cierpienia, ale żeby to wszystko było możliwe, to Polacy wciąż musieli wierzyć i mieć nadzieje oraz marzenia.

Z okazji Święta Niepodległości Instytut Pamięci Narodowej wypuścił spot patriotyczny o odrodzeniu się naszego państwa. Jest krótki, ale treściwy i bardzo poruszający. Lektor krótko opisuje sytuacje pod sam koniec wojny i opowiada, jak wiele musieliśmy poświęcić, aby doszło do odzyskania niepodległości.

Krótka lekcja historii

Spot zaczyna się od zbliżenia na smartfona. Na ekranie widnieje mapa Polski. Później zmienia ona kolor i widz widzi rozbiory oraz walkę na polu bitwy. W pewnym momencie widać postać Józefa Piłsudskiego na Kasztance. Lektor wtedy pyta, skąd wzięliśmy się znów na mapie? I odpowiada: „Z wizji i marzeń. Z ognia i walki. Z krwi i poświęcenia”. Główne hasło które kończy spot wszystkich zachwyca: „Nie było jej, a jest. Polska.”

Internauci są zakochani w nowym spocie. Piszą, jacy są dumni i jak im serce rośnie, gdy oglądają taki krótki, ale piękny spot. Chcą więcej takich filmików patriotycznych.

Poniżej można zobaczyć spot IPN-u.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=30&v=wzJ909w6Hbo

Fot. Twitter/IPN
Fot. Twitter/IPN

 

Źródło: wiadomości.wp.pl

Kto ma lepszą armię: Polska czy Ukraina? PORAŻAJĄCA różnica!


20 oznak, że III wojna światowa właśnie się zaczęła

...

Zobacz również