Służby nadal poszukują mężczyzny, który przeprowadził krwawy atak w Barcelonie. Podały rysopis sprawcy, prosząc o pomoc w jego ujęciu. Terrorysta uciekł z miejsca zdarzenia, po tym jak wjechał furgonetką w uliczny tłum.

Obecnie na ulicach Barcelony panuje ogromny chaos. Służby starają się schwytać terrorystów, którzy przeprowadzili zamach.

Napastnicy zbiegli z miejsca zdarzenia tuż po rozjechaniu kilkudziesięciu osób. Służby proszą o pomoc w namierzeniu sprawcy.

Mężczyzna ubrany był w białą koszulkę w niebieskie paski. W furgonetce znaleziono również hiszpański dowód tożsamości na arabskie nazwisko. Według policji mierzył około 170 centymetrów wzrostu. Opublikowano również fotografię przedstawiającą poszukiwanego. Z kolei francuskie media podają, że samochód wykorzystany do ataku został wynajęty przez Marokańczyka Drissa Oukabira – według służb to on właśnie kierował furgonetką.

Funkcjonariusze ostrzegają również, że może być on uzbrojony i niebezpieczny. W razie jego napotkania proszą o zachowanie spokoju oraz jak najszybszy kontakt z policją.

 

...

Zobacz również