Sytuacja w Sejmie i wokół niego przez mijający weekend nie należała do najspokojniejszych. Całonocne protesty, przepychanki z policją a także incydenty z udziałem polityków obozu władzy i opozycji.

Podczas niepokojów panujących wokół Sejmu i jego wnętrzu doszło do ogromnej ilości incydentów z udziałem zarówno protestujących jak i polityków. Jednym z najgłośniejszych był ten z udziałem posła Prawa i Sprawiedliwości, Marka Suskiego.

Początkowo sądzono (na podstawie złej jakości nagrania), że poseł obozu władzy został zaatakowany przez posła PO, Michała Szczerbę, który podszedł go od tyłu i obalił na ziemię.

Jak się jednak okazuje, to właśnie poseł Suski był agresorem. Na innym nagraniu tej samej sytuacji widać wyraźnie jak poseł PiS szarpie jednego z posłów Platformy – Pawła Olszewskiego. Ten w reakcji na to, broniąc się, łapie Suskiego za ramię, po czym poseł PiS przewraca się na ziemię.

 – Poseł Suski zaatakował mnie pięścią, a jeszcze marszałek Terlecki – nie wiadomo dlaczego – mnie przytrzymywał. Złapałem Suskiego za rękę, a ten bezwładnie upadł. To dziwne, że był taki niestabilny, przecież waży ode mnie dwa razy więcej. Wyglądał na nietrzeźwego – relacjonuje Olszewski.

 

...

Zobacz również