To się skończy tragicznie. Mnóstwo zatrutego alkoholu w całej Polsce
Wiadomości Pikio - 17 Grudnia 2017

To się skończy tragicznie. Mnóstwo zatrutego alkoholu w całej Polsce

Powszechnie wiadomo, że w krajach słowiańskich alkohol jest bardzo popularny. Badania wskazują, że Polska znajduje się wysoko w rankingu krajów, w których obywatele spożywają jego większe ilości. Nie zawsze jednak alkohol jest dostarczany z legalnych źródeł, co często prowadzi do tragedii. Mnóstwo zatrutego alkoholu odnaleziono na terenie całej Polski. 

24 mln litrów 100% alkoholu rocznie - to tyle przelewa się go na czarnym rynku. Z tego aż 18 mln litrów stanowi alkohol skażony, który corocznie jest przyczyną śmierci ok. 100 Polaków.ZOBACZ TAKŻE: Wraca PRL! Samorządy odbiorą nam picie alkoholu

Mnóstwo zatrutego alkoholu

To morze nielegalnych trunków trafiających do konsumentów pochodzi przede wszystkim z przetwarzania alkoholu przemysłowego na alkohol konsumpcyjny. W konsekwencji tego, na czarny rynek trafia wysokoprocentowy trunek z dodatkiem śmiertelnego metanolu lub skażony glikolem.

Straty w budżecie

W skali takiego zagrożenia, sama 2 miliardowa strata skarbu państwa z tytułu nieodprowadzonej akcyzy i podatku VAT wydaje się być mniej ważna, chociaż warto o niej pamiętać. Czarny rynek stanowi blisko 20% rynku alkoholi mocnych w Polsce.ZOBACZ TAKŻE: Alkohol ZABIJA gwiazdę „Świata wg Kiepskich”! Co on wyrabia?!Spośród 24 milionów litrów alkoholi na czarnym rynku, 18 mln litrów stanowi alkohol skażony, przemyt to około 3 mln litrów, a bimbrownictwo to kolejne 3 mln litrów nielegalnego spirytusu.  
Nie jedz TYCH rzeczy przed snem!Nie jedz TYCH rzeczy przed snem!Czytaj dalej
Ten człowiek NICZEGO SIĘ NIE BOI! [ZDJĘCIA]Ten człowiek NICZEGO SIĘ NIE BOI! [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News