Do tego musiało w końcu dojść. Ryszard Petru znika z Nowoczesnej. Co to oznacza dla lidera i samej partii? Już wyjaśniamy!

Jeden z posłów partii, Adam Szłapka, poinformował na Twitterze o wielkiej zmianie w swoim ugrupowaniu. Chodzi nie tylko o względy estetyczne. Wygląda na to, że pozycja Ryszarda Petru w Nowoczesnej drastycznie słabnie.

Na czym tak naprawdę polega zapowiedziana przez Szłapkę zmiana? Ryszard Petru na razie w Nowoczesnej zostanie, ale z nazwy partii zniknie jego nazwisko. Przewodniczący partii sam złożył wniosek o zmianę nazwy. W najbliższym czasie „Nowoczesna Ryszarda Petru” zmieni się w… „Nowoczesną”.

Co się dzieje w partii?!

Nie wiadomo, co popchnęło Petru do takiej decyzji. Być może chce on zmienić wizerunek partii albo w niedalekiej przyszłości zrezygnować z bycia jej liderem. Przypomnijmy, że w kwietniu tego roku Ryszard Petru zrezygnował z zasiadania w fotelu szefa klubu poselskiego. Zastąpiła go na tym stanowisku posłanka Katarzyna Lubnauer.

Internauci nie przeszli obojętnie wobec wpisu Szłapki. Dopytują, co tak naprawdę się zmienia nie tylko w nazwie, lecz także szerzej – w samej partii. Przy tym nie szczędzą sobie uszczypliwości.

Fot. Twitter/Adam Szłapka
Fot. Twitter/Adam Szłapka
Fot. Twitter/Adam Szłapka

 

Fot. Twitter/Adam Szłapka

 

 

Jakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki polityków


Jakie wykształcenie ma Petru? Zaskakujące! 10 interesujących faktów z jego życia

...

Zobacz również