Spór o kształt wymiaru sprawiedliwości przycichł w ostatnim czasie, gdyż trwały sejmowe wakacje. Dziś skonfliktowani prezydent Polski i prezes PiS, spotkają się w celu omówienia tej sprawy. Andrzej Duda podjął też jedną decyzję, która Jarosławowi Kaczyńskiemu nie przypadnie do gustu.

Na dziś zaplanowane jest spotkanie głowy polskiego państwa i prezesa PiS. Panowie podejmą temat reformy sądownictwa i ustaw, które Andrzej Duda zawetował i zażądał wprowadzenia do nich jego osobistych poprawek. Kaczyński nie jest jednak jedynym liderem partii politycznej, z którym prezydent będzie rozmawiał. To z pewnością nie spodoba się szefowi Prawa i Sprawiedliwości.

Dziś na Twitterze Kancelaria Prezydenta poinformowała, że prace nad nowymi wersjami ustaw o KRS i SN zakończone zostaną w przyszłym tygodniu. Dodano też, że prezydent zaprosi na rozmowy przedstawicieli klubów parlamentarnych, aby mogli wyrazić swoje zdanie w sprawie.

Co ciekawe tweet pojawił się niedługo po tym, jak przedstawiciele opozycji na wspólnej konferencji prasowej zaapelowali do prezydenta, o zwołanie swoistego „okrągłego stołu”, będącego forum do zmian w sądownictwie.

Proponujemy, aby ta debata toczyła się w sposób jak najbardziej transparentny, otwarty na obywateli, aby toczyły się konsultacje ze środowiskami prawniczymi, sędziowskimi, adwokackimi, radcowskimi, organizacjami pozarządowymi – mówiła Gasiuk-Pihowicz.

źródło: natemat.pl

To trzeba zobaczyć! Najlepsze memy z Kaczyńskim w "patriotycznym płaszczu"

...

Zobacz również