Do tego w końcu musiało dojść. Policjanci się zbuntowali i już nie chcą więcej ochraniać najważniejszych imprez organizowanych przez Prawo i Sprawiedliwość. Chociaż wiele osób, szczególnie z opozycji, podkreślało, że do tego w końcu będzie musiało dojść, nikt nie spodziewał się, że stanie się to tak szybko.

Najpoważniejszy problem jest w tej chwili na Śląsku. Do ochrony szczególnych wydarzeń, które dzieją się w Warszawie potrzeba zawsze większej liczby policjantów, a poza tym stołeczni funkcjonariusze mają swoje zadania w mieście. Z tego powodu do ochrony miesięcznic, czy Sejmu podczas protestów deleguje się policjantów z innych regionów Polski.

ZOBACZ TAKŻE: Nagły bunt w PiS! O krok od rozpadu partii

Śląscy policjanci się zbuntowali

Funkcjonariusze delegowani wielokrotnie z regionu śląskiego mają już dość. Otwarcie mówią, że nie zamierzają więcej ochraniać miesięcznic. Ich kontekst polityczny jest tak oczywisty, zaś comiesięczne kontrmiesięcznice tak trudne emocjonalnie dla policjantów, że odmawiają współpracy. Twierdzą, w kontekście tłumienia protestów opozycyjnych organizacji, że „czują się jak ZOMO”.

– Jeśli znów będą chcieli nas wysłać do Warszawy na zabezpieczenie miesięcznicy smoleńskiej to weźmiemy zwolnienia lekarski – ostrzegają policjanci z regionu.

ZOBACZ TAKŻE: Dzieje się! Polska policja właśnie przechodzi na stronę opozycji

Jest to niemal otwarty bunt przeciwko przełożonym i władzy centralnej, konkretnie Ministerstwu Spraw Wewnętrznych, któremu podlega policja w Polsce.

Zastępy funkcjonariuszy poza własnym regionem

Jak wyliczają media na podstawie danych z MSW, w ciągu pół roku na miesięcznice oddelegowano ponad 600 policjantów i prawie 100 wozów policyjnych z oddziałów prewencji w całej Polsce. Każdorazowo w oddziałach było to minimum 10% stanu śląskiej prewencji.

ZOBACZ TAKŻE: Koszmar w Polsce z samego rana! Ranni policjanci po szaleńczym ataku

Pojawiają się przez to także liczne zarzuty do stanu bezpieczeństwa regionu. Na ulice wychodzi znacznie mniej patroli, w czasie miesięcznic te braki są szczególnie mocno dostrzegalne. Stawia się coraz częściej pytanie o bezpieczeństwo śląskich ulic.

9 największych kompromitacji totalnej opozycji


Tak żyje Andrzej Duda [ZDJĘCIA]

Zobacz również