To się dzieje! PiS odsuwa Dudę od obowiązków prezydenta

To się dzieje! PiS odsuwa Dudę od obowiązków prezydenta

Nie od dziś wiadomo, że członkowie PiS pałają coraz mniejszą sympatią do prezydenta wybranego z ramiona ich partii. Andrzejowi Dudzie coraz trudniej dogadać się z partyjnymi kolegami, szczególnie od czasu, kiedy poddał pod wątpliwość kilka postanowień. 

Ostatnimi tygodniami cała Polska żyła trwającymi w Sejmie pracami nad nowelizacją ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Ostatecznie ogłoszono w końcu, że działania rządu zakończyły się powodzeniem. Jednakże zmiany zaakceptowane przez PiS znacznie odbiegały od propozycji Andrzeja Dudy. Ze wszystkich mediów spływały niepokojące doniesienia o zgrzycie w pałacu prezydenckim. Zaczęto nawet spekulować, czy głowa państwa skorzysta ze swojego prawa do weta. ZOBACZ TAKŻE: SKANDAL! Andrzej Duda jako gigantyczna swastyka (FOTO)

Politycy PiS mają pułapkę na prezydenta

- Politycy PiS już od początku batalii o sądy mówili o ostatecznym bacie na prezydenta. I mają na niego gotową pułapkę. Przygotowaną już dawno na wypadek, gdyby przyszło nam rządzić przy prezydencie Komorowskim – opowiadał redaktorom Fakt24 anonimowy polityk z Prawa i Sprawiedliwości.

PiS chce postawić Dudę przed Trybunałem Stanu

Partyjni przyjaciele obmyślili niecny plan zdyskredytowania Andrzeja Dudy i odwołania go z zajmowanego stanowiska. Anonimowe źródło z PiS-u wyznało Faktowi, że partia rządząca chce oskarżyć prezydenta o złamanie konstytucji. Posłanka Krystyna Pawłowicz i wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł podczas obrad w Sejmie zwrócili uwagę opinii publicznej na to, że część poprawek proponowanych przez głowę państwa jest niezgodna z konstytucją. Przeciwko Andrzejowi Dudzie miałoby się toczyć postępowanie przed Trybunałem Stanu pod zarzutem wymuszenia poparcia polityków. – A to skutkuje zawieszeniem pełnienia urzędu. Obowiązki prezydenta przejmuje marszałek Sejmu – powiedział polityk PiS w rozmowie z fakt24.pl. Źródło: fakt24 ZOBACZ TAKŻE: To już jest przesada! Andrzej Duda jako ludobójca i zbrodniarz (zdjęcia)
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News