Nie od dziś wiadomo, że członkowie PiS pałają coraz mniejszą sympatią do prezydenta wybranego z ramiona ich partii. Andrzejowi Dudzie coraz trudniej dogadać się z partyjnymi kolegami, szczególnie od czasu, kiedy poddał pod wątpliwość kilka postanowień. 

Ostatnimi tygodniami cała Polska żyła trwającymi w Sejmie pracami nad nowelizacją ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Ostatecznie ogłoszono w końcu, że działania rządu zakończyły się powodzeniem. Jednakże zmiany zaakceptowane przez PiS znacznie odbiegały od propozycji Andrzeja Dudy. Ze wszystkich mediów spływały niepokojące doniesienia o zgrzycie w pałacu prezydenckim. Zaczęto nawet spekulować, czy głowa państwa skorzysta ze swojego prawa do weta.

ZOBACZ TAKŻE: SKANDAL! Andrzej Duda jako gigantyczna swastyka (FOTO)

Politycy PiS mają pułapkę na prezydenta

– Politycy PiS już od początku batalii o sądy mówili o ostatecznym bacie na prezydenta. I mają na niego gotową pułapkę. Przygotowaną już dawno na wypadek, gdyby przyszło nam rządzić przy prezydencie Komorowskim – opowiadał redaktorom Fakt24 anonimowy polityk z Prawa i Sprawiedliwości.

PiS chce postawić Dudę przed Trybunałem Stanu

Partyjni przyjaciele obmyślili niecny plan zdyskredytowania Andrzeja Dudy i odwołania go z zajmowanego stanowiska. Anonimowe źródło z PiS-u wyznało Faktowi, że partia rządząca chce oskarżyć prezydenta o złamanie konstytucji. Posłanka Krystyna Pawłowicz i wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł podczas obrad w Sejmie zwrócili uwagę opinii publicznej na to, że część poprawek proponowanych przez głowę państwa jest niezgodna z konstytucją. Przeciwko Andrzejowi Dudzie miałoby się toczyć postępowanie przed Trybunałem Stanu pod zarzutem wymuszenia poparcia polityków.

– A to skutkuje zawieszeniem pełnienia urzędu. Obowiązki prezydenta przejmuje marszałek Sejmu – powiedział polityk PiS w rozmowie z fakt24.pl.

Źródło: fakt24

ZOBACZ TAKŻE: To już jest przesada! Andrzej Duda jako ludobójca i zbrodniarz (zdjęcia)

Tak żyje Andrzej Duda [ZDJĘCIA]


Zakład, że nie poznajesz tego znanego polskiego polityka?! Niesamowite metamorfozy wybrańców narodu

...

Zobacz również