Tak absurdalnej debaty w Parlamencie Europejskim nie było już dawno. Europosłowie debatowali nad wyburzeniem budynku, w którym obradują.

Jak się okazuje, przedstawiciele państw członkowskich Unii Europejskiej, którzy w znaczącej mierze chcą przyjmować kolejne setki tysięcy uchodźców, obawiają się zamachu na budynek Parlamentu Europejskiego. Wszystko za sprawą ekspertyzy, z której wynika, że wybuch w jednej części budynku doprowadzi w krótkiej chwili do jego całkowitego zawalenia.

Dodatkowo europosłowie od lat narzekają na problemy z klimatyzacją oraz izolacją na terenie gmachu. Nie spełnia on także obecnie panujących norm bezpieczeństwa.

Z tych kilku powodów wielu unijnych polityków uważa, że budynek, którego wybudowanie kosztowało europejskich podatników 300 milionów euro, powinien zostać wyburzony w jak najszybszym tempie, a w jego miejsca powinien stanąć nowy. Szacuje się, że tym razem budowa kosztowałaby około pół miliarda euro.

Wiele osób uznało taki pomysł za niebywałą hipokryzję. Oburzeni obywatele Unii Europejskiej zauważają, że jej władze powinny prowadzić walkę z terrorystami, a nie się przed nimi okopywać.

źródło: wmeritum.pl

...

Zobacz również