Śmierć fascynuje i przeraża ludzkość od jej zarania. Wiele osób szuka ukojenia w religii inni odpowiedzi w nauce. Kresowi życia nie można zapobiec, okazuje się jednak, że możliwe będzie powrócenie do niego.

Grupa chińskich naukowców z prywatnego laboratorium Yinfeng Biological Group w Jinan rozpoczęła właśnie pierwszą na świecie procedurę mającą na celu wskrzeszenie osoby zmarłej. Chińczycy twierdzą, że próba zakończy się powodzeniem. Kriogenicznej procedurze poddano zmarłą na raka 49-latkę, Zhan Wenlian.

To prawdziwy przełom w nauce. Chociaż bowiem podobne próby podejmowano już wcześniej, żadna nie miała aż takich szans powodzenia.

Jak podaje CNN procedura przygotowania ciała do zamrożenia, a potem wskrzeszenia polega na kilku krokach. Najpierw, zaraz po zgonie, umieszcza się ciało w wannie w wodzie z lodem, tak by się schłodziło, ale nie zamarzło. Następnie ze zwłok wypompowuje się krew i zastępuje ją specjalnym płynem. Ostatnia faza polega na umieszczeniu zmarłego w ciekłym azocie, gdzie czeka na swoją kolej do odmrożenia.

Naukowcy twierdzą, że ożywienie Chinki będzie możliwe. Nikomu przedtem nie udała się jednak ta sztuka. 49-latka oddała swoje ciało nauce dobrowolnie.

12 szokujących faktów o śmierci, które zmrożą ci krew w żyłach

źródło: msn.com

...

Zobacz również

Zobacz również