PiS będzie kontrolował wybory. To zadecyduje o przyszłości polskiej polityki. Opozycja jest oburzona działaniami podjętymi przez partię Kaczyńskiego.

Prawo i Sprawiedliwość korzysta z zapisów znowelizowanego Kodeksu wyborczego. Zamiast sędziów, wybory kontrolować będą ludzie związani z PiS.

PiS chce upartyjnić proces wyborczy

ZOBACZ TAKŻE: Zaczyna się, PiS znalazł bat na media! KOSMICZNA kara dla TVN za relację z…

Kontrowersje dotyczą wyboru przewodniczącego Krajowego Biura Wyborczego. Szef MSWiA Joachim Brudziński przedstawił PKW troje kandydatów na to stanowisko. Problem polega jednak na tym, że jak wskazuje przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński są to osoby związane z partią władzy, a więc podatne na jej wpływ. To właśnie ich rękami PiS będzie mógł kontrolować wybory.

– Wyrażam jednak tego rodzaju ubolewanie, że szkoda, iż takie ścisłe powiązanie z władzą tutaj występuje – mówił o kandydatach na szefa KBW Wojciech Hermeliński.

Wśród kandydatur przedstawionych przez Joachima Brudzińskiego znajdują się: urzędniczka Magdalena Pietrzak, zastępaca GIODO Mirosław Sanek oraz wiceprzewodniczący KPRM, który był też legislatorem klubu Prawo i Sprawiedliwość Paweł Szrot.

Opozycja protestuje

ZOBACZ TAKŻE: Wojna! PiS opublikował jedno zdjęcie, wystarczyło

Przeciwko kandydaturom przedstawionym przez partię Kaczyńskiego głośno protestuje opozycja.

– Mieli to być niezależni fachowcy. Co do ich niezależności – wszyscy możemy zobaczyć jak ta niezależność wygląda. To ludzie związani z PiS, to ludzie, którzy nie mają żadnego doświadczenia, jeżeli chodzi o proces wyborczy. Dziś sędziów mają zastąpić polityczni nominaci Prawa i Sprawiedliwości, polityczni nominaci pana Brudzińskiego. Osoby, które od wielu lat związane są z PiS. Niektóre z tych osób pracowały w klubie parlamentarnym PiS – oburzył się Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej.

Źródło: wiadomosci.dziennik.pl

Jak chcesz komentować artykuły na PIKIO.PL?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Morawiecki gasi pożar benzyną? Internauci wyśmiewają starania premiera [MEMY]

Kobiety, które rządzą polskimi politykami [ZDJĘCIA]